Správy

Kam v Tatranskej Lomnici ZDARMA? Deti poteší dobrodružná expedícia i lavínové hry

Schopnosti na reálnom príklade ukážu aj lavínové psy so svojimi psovodmi z Horskej záchrannej služby, ktoré sa budú snažiť vyslobodiť „obeť pod lavínou.

Ilustračný obrázok k článku Kam v Tatranskej Lomnici ZDARMA? Deti poteší dobrodružná expedícia i lavínové hry
Foto: Monika Gécziová

V Tatranskej Lomnici vo Vysokých Tatrách sa počas víkendu 11. a 12. februára uskutoční 12. ročník tradičného rodinného festivalu Snežné psy.

Netradičný šport

Informovala o tom Oblastná organizácia cestovného ruchu (OOCR) Región Vysoké Tatry s tým, že návštevníci budú mať možnosť spoznať jeden z netradičných športov a zároveň spôsob prepravy v krajinách tuhej zimy.

Ide o tzv. mushing alebo jazdu na snežných záprahoch. Organizátori pripravili dva dni plné súťaží, rozprávok, vystúpení psov či lavínových hier.

Dobrodružná expedícia

„Deti ako správni objavitelia sa budú môcť zúčastniť na expedičných výpravách do ďalekých-neďalekých zákutí ľadovej krajiny. Počas soboty aj nedele je pre nich pripravená dobrodružná expedícia od pólu k pólu, ktorá je plná zábavných úloh,“ uvádza OOCR.

Svoje schopnosti na reálnom príklade ukážu aj lavínové psy so svojimi psovodmi z Horskej záchrannej služby, ktoré sa budú snažiť vypátrať a následne vyslobodiť „obeť“, ktorá uviazla pod lavínou.

„O atmosféru a animačný program sa na pódiu postará moderátor, choreograf a tanečník Laco Cmorej, hudobný program zaistí Haliganda, návštevníci sa môžu tešiť aj na originálny detský koncert maliny JAM a na Dog dancing,“ dodáva OOCR. Program po oba dni začína o 10. hodine a vyvrcholí krátko po 14. hodine. Vstup na podujatie je zdarma.

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM