Správy

Kam na nevšedné VÝLETY v okolí Prešova? Navštívte aj tieto atraktívne miesta

Región Šariša ponúka množstvo lokalít, ktoré stoja za návštevu. Vybrali sme výber takých, ktoré ešte mnohí turisti možno ani neobjavili.

Ilustračný obrázok k článku Kam na nevšedné VÝLETY v okolí Prešova? Navštívte aj tieto atraktívne miesta
Zdroj: Jaskyňa Zlá diera

Pripravili sme pre vás prehľad známych aj menej známych lokalít v Prešovskom okrese. Na niektoré môžete vyraziť bicyklom, no inak ideálnou voľbou je tiež auto.

Šarišský hradný most

Za mestom Veľký Šariš vznikla nedávno zaujímavá cyklolávka. Napojiť sa musíte na cyklotrasu, ktorá odtiaľ vedie a potom už len pedálovať a pedálovať. Výsledkom bude parádne nadizajnované dielo, ktoré láka nielen milovníkov selfie. Trasa nie je príliš náročná, nestúpa sa do príliš kopcov. Chce to však dobrú kondíciu, pretože ak by ste sa tam vybrali z Prešova, čaká vás poriadna štreka.

Cesta za megafónom

Jeden z tipov na výlet je určite atrakcia neďaleko Prešova v Slanských vrchoch. Nájdete tam unikátny drevený megafón, no nepýši sa na priestranstve len tak. Keď si doň sadnete, môžete počuť šum stromov, spev vtákov a zvuk lesa. Lepšie to vyznie na jar, či v lete. Vytvoriť si selfie s dreveným megalákadlom je jedna možnosť, no môžete tu aj vyznať lásku svojej polovičke.

Vyhliadka v Lipovciach

Počas leta máte vhodný tip na príjemnú prechádzku vhodnú aj pre deti a seniorov. Lávka je umiestnená v lokalite Pod skalami. K mostíku sa môžete dostať od cesty medzi obcou Lipovce a časťou obce Lačnov. Smer udáva vstupná brána k jaskyni Zlá diera. Chodník je spoločný pre jaskyňu a vyhliadku. Asi za 15 minút chôdze po chodníku dorazíte k lesnej čistinke Srdiečko, kde je umiestnená smerová tabuľa. Tá je vzdialená asi 50 metrov od chodníka.

Zdroj: archív obce Lipovce

Eko kúpalisko

Pri obci Gaboltov v okrese Bardejov na severovýchode Slovenska je možné nájsť nevšedné prostredie. Je súčasťou Farmy Busov a označované je ako EKOkúpalisko. V areáli nájdete aj ďalšie možnosti, ako stráviť čas. A to vďaka zábavnému parku, mini zoo či športu. Vyskúšať môžete aj reflexnú masáž na kamienkoch, alebo využiť kemp.

Jaskyňa Zlá diera

Jaskyňa Zlá diera je sprístupnená pre verejnosť už 23 rokov. Nachádza sa na Šariši nad obcou Lipovce v okrese Prešov v Lipoveckom krase na rozmedzí pohorí Branisko a Bachureň. Štíhlejším návštevníkom poskytnú kombinézy a dajú im možnosť prejsť tzv. tajnými chodbami. Samozrejme, v súčasnosti je nutné mať vnútri prekryté dýchacie cesty. Zaujímavosťou je, že sprievodcom tejto jaskyne je otec Kataríny Koščovej a Veroniky Husovskej, Rudolf Košč.

Ďalšie aktuálne a zaujímavé správy z domova a zo sveta nájdete aj na našej stránke Dnes24 a Facebooku.

Ďalšie zaujímavosti, novinky a správy z regiónov klikajte na: Bratislava24, Trnava24, Nitra24, Trenčín24, Bystrica24, Košice24, Poprad24, Prešov24, Žiar24, Považská24, Rožňava24, Michalovce24, Žilina24.

Foto: archívne

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM