Ľubomír Hudačko Šport

Jednou rukou už siahajú na vytúžený pohár! Hádzanári Tatrana Prešov totiž zvíťazili v prvom zápase finále Slovenského pohára nad MŠK Považská Bystrica na jeho palubovke 34:27. Odveta je na programe v stredu 28. januára o 18.00 v Prešove.

Ilustračný obrázok k článku Jednou rukou ho už majú v hrsti: Hádzanári Prešova vyhrali v prvom finále pohára!

V prvom finálovom zápase videla divákmi zaplnená hala MŠK hádzanú dobrej úrovne.

V dobrej forme hrajúci Považania zohrali v prvom polčase až do jeho záveru s favoritom vyrovnanú partiu. Do polčasu udržiavali s Prešovčanmi sľubný výsledok, až v závere si skúsenejší hostia šnúrou 7 gólov vytvorili polčasové vedenie. Po prestávke domáce MŠK spresnilo hru, znížilo gólové manko, avšak hladkú prehru so skúsenými Prešovčanmi už neodvrátilo.

MŠK Považská Bystrica – Tatran Prešov 27:34 (13:22)

• Zostavy a góly:
  • MŠK: Drabal, Biel, Makay – Cifra 1, Firit, Š. Macháč, Adamčík 1, Dyba 5, Kostelanský 1, Jurák, Vallo 8/5, M. Macháč, J. Kozák 5, Gardian 6, M. Kozák
  • Prešov: Krupa, Verkič – Rábek 1, Kopčo 5, Wilga, Krok 4, Kristopans 2, Sadovyj, Radčenko, L. Urban, Furlan 5, Pekár 2, T. Urban 3, Číp 1, Antl 11/3. Rozhodovali: Mandák, Rudinský, vylúčení: 2:4, 7 m hody: 6/5 – 3/3, 880 divákov