Správy

Je to celoslovenská rarita: V okolí prešovského velodrómu obnovujú okolie

Samospráva zrekonštruovala interiér a na budove vymenila okná. V týchto dňoch pristupuje v aj k zatepleniu a obnove jej vonkajšieho vzhľadu.

Ilustračný obrázok k článku Je to celoslovenská rarita: V okolí prešovského velodrómu obnovujú okolie
Zdroj: Mesto Prešov

Vstupná budova na prešovskom velodróme dostáva nový vzhľad. Ako informovalo mesto Prešov na svojej internetovej stránke, celkové náklady na rekonštrukciu objektu pri prešovskom velodróme predstavujú sumu takmer 167 800 eur.

Objekt zateplia

„V rámci ďalšej fázy revitalizácie cyklistického velodrómu na Športovej ulici bude zateplený celý objekt vrátane strešných konštrukcií. Súčasťou prác je aj sanácia havarijného stavu zatekania v prechodovej chodbe vedúcej do hľadiska velodrómu a úprava strešných vpustov,“ uviedla samospráva.

Stavebné práce majú zahŕňať aj osadenie nových plastových dverí a presklenej steny do priestorov kotolne, plynoregulácie a prechodovej chodby. Prešovský velodróm je pritom celoslovenskou raritou, pretože inde na Slovensku podobný areál nie je.

Pribudnú tiež nový bleskozvod, podlahy v prechodovej chodbe a lodžii, aj nové antikorové zábradlie.

Stavba je realizovaná s finančnou podporou Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR v podobe nenávratného finančného príspevku vo výške 50-tisíc eur.

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Zdroj: TASR

Najčítanejšie