Ľubomír Hudačko Správy

Je jediný na Slovensku, ale už desať rokov chátra: Oprava prešovského velodrómu je v nedohľadne

Prvá etapa opráv za 100 000 eur je poslanci na opravu prešovského velodrómu odsúhlasili, ale jej termín nie je známy. V súčasnosti sa pripravuje projektová doukemtácia, no ani jej termín finalizácie nie je istý. Na Slovensku obdobný velodróm nie je, chátra od roku 2004.

Ilustračný obrázok k článku Je jediný na Slovensku, ale už desať rokov chátra: Oprava prešovského velodrómu je v nedohľadne
Zdroj: TASR

Mesto Prešov chcelo zrekonštruovať cyklistický velodróm z európskych zdrojov, projekt mu však neschválili. Preto poslanci odsúhlasili na prvú etapu opráv 100 000 eur.

Podľa hovorkyne mesta Prešov Veroniky Kmetóny Gazdovej nie je termín prvej fázy opráv zatiaľ známy, pracuje sa na príprave projektovej dokumentácie. Nevedela však konkretizovať ani termín jej finalizácie.

„Pracovná verzia rekonštrukcie zahŕňa obnovu vstupného objektu, betónovej plochy, diváckej tribúny, hľadiska, inline dráhy, osvetlenia, kamerového systému a podobne, momentálne sa však pracuje na projektovej dokumentácii, v ktorej bude presne zadefinovaný rozsah prác,“ povedala hovorkyňa.

Jasné je zatiaľ iba to, že bude pre financie rozdelená na niekoľko fáz. Velodróm v Prešove postavili v roku 1989 podľa olympijských parametrov. Dole je asfaltový ovál, ktorý využívajú inline korčuliari. Sklon betónového oválu je tridsaťsedem stupňov v zákrutách a dvanásť stupňov na rovinkách. Velodróm, ktorý je v súčasnosti jediný na Slovensku, od roku 2004 chátra.

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM