Správy

Je futbalovou legendou Tatrana Prešov: Štefan Páll oslávil osemdesiatku, FOTO

Prešovskú futbalovú legendu Štefana Pálla prijal viceprimátor Vladimír Feľbaba. Príležitosťou bolo nedávne významné životné jubileum tohto športovca.

Ilustračný obrázok k článku Je futbalovou legendou Tatrana Prešov: Štefan Páll oslávil osemdesiatku, FOTO
7
Galéria

Viceprimátor Vladimír Feľbaba privítal oslávenca, ktorý prišiel v sprievode manželky Ireny príjemnými slovami. „Prajem vám veľa zdravia a ešte veľa síl, ale aj ďalších športových úspechov.“ Spoločne si pritom pripomenuli aj vôbec prvú jeho návštevu prešovskej radnice:

Hral v PVP proti Bayernu

„Bolo to ešte v roku 1963, keď sme tu mali našu svadbu. Potom som tu bol ešte dvakrát, keď sme v roku 1965 s Tatranom obsadili druhé miesto v československej lige a potom až ako senior, keď sme s futbalovými internacionálmi vyhrali turnaj v Prahe,“ zaspomínal si.

Hoci sa hovorilo hlavne o športových úspechoch, Štefan Páll za svoje najšťastnejšie obdobie považuje práve rok svadby a až potom roky, keď s Tatranom Prešov obsadili tretie a hneď v ďalšej sezóne druhé miesto, pričom si v roku 1966 zahrali aj v Pohári víťazov pohárov proti Bayernu Mníchov. „Vtedy so mnou v Prešove hrali takí veľkí hráči ako bratia Pavlovičovci, Bomba, Holeš, Žárnay, Petroš, Urban a ďalší.“

Rodák z Orkucian sa futbalovo začal formovať v neďalekom Sabinove a už ako 17-ročný bol zaradený do mužstva dospelých. Výborné výkony, ale najmä strelecké schopnosti, si všimli aj funkcionári Tatrana Prešov, v roku 1958 tam aj prestúpil a zostal mu verný ďalších desať rokov. Teda okrem základnej vojenskej služby, keď dve sezóny hral za Duklu Pardubice.

Vyhral pohár primátorky

Po skončení aktívnej činnosti pôsobil ako pedagóg, no na futbal nezanevrel. Ako futbalový tréner ešte 28 rokov odovzdával svoje futbalové skúsenosti hráčom družstiev: Poprad, Dukla Prešov, Sabinov, Tatran „18", Radatice, Chmeľov, Janov, Široké, Hermanovce či Kojatice.

Aktívne sa svojou hrou zapájal aj do zápolení prešovských futbalových internacionálov. „Bol som tam aktívny od založenia tohto združenia až do veku 75 rokov,“ podotkol muž, ktorý sa ešte aj v súčasnosti venuje športovým aktivitám medzi seniormi. „Dvakrát som vyhral aj pohár primátorky v športových súťažiach, ktoré mesto pripravuje pre seniorov,“ pripomenul s tým, že v športovej činnosti chce byť aj naďalej aktívny, pokiaľ mu to zdravie dovolí.

Stretnutie s viceprimátorom a spomienky legendy Tatrana si pozrite aj v obrazoch. Kliknite si fotogalériu.

Sledujte nás aj na našom Facebooku, Instagrame a Twitteri a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah z Prešova a okolia.

Oslávil svoje životné jubileum: Futbalová legenda Štefan Páll má 80 rokov
7
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie