Ľubomír Hudačko Kultúra

Január sa Prešovčania rozhodli predstaviť vo februári: Nový singel Komajoty má mrazivú atmosféru

Prešovská skupina Komajota uverejnila nový singel Január spoločne s animovaným videom. Pesnička má mrazivú atmosféru a samotné video k nej je inšpirované severskými krajinami. Skladbu otextoval Michal Baláž a sprievodné video vytvoril Martin Sepeši.

Ilustračný obrázok k článku Január sa Prešovčania rozhodli predstaviť vo februári: Nový singel Komajoty má mrazivú atmosféru
Zdroj: Dnes24.sk

V texte je povedané všetko presne, no jeho interpretáciu necháva Martin Husovský na poslucháčoch, pretože sám nemá rád, keď je v umení definovaný obsah.

„Rozoberať text má zmysel len vtedy, ak k tomu máš človeka, s ktorým môžeš viesť dialóg. Je to podobné ako pri básni, autor by ju nemal interpretovať. To je sloboda, ktorú dávame našim poslucháčom. Každý si v našich pesničkách môže nájsť to svoje,“ dodáva.

Od vydania posledného albumu prešli takmer štyri roky. Komajota pokračuje vo vydávaní singlov, ku ktorým vždy pripraví niečo špeciálne. Tento rok plánuje skupina uverejniť ďalšie tri skladby. Aktuálny singel si môžete stiahnuť aj na iTunes.

„Mišo Baláž nám poslal hotový text, hudbu sme zložili na chate. Pesničku som poslal Martinovi Sepešimu s tým, aby k nej vytvoril animované video. Viac sme mu k tomu nepovedali. Prekvapil nás. Povedal len toľko, že to takto cítil a nám sa to páči,“ hodnotí výsledok Martin Husovský. Video je úplne jednoduché, tak trochu obyčajné až sa zdá pri každom pozretí stále zaujímavejšie. Objavujú sa v ňom Vikingovia, lode na mori a pohreb. Spevák to odsúhlasil na prvýkrát. „Stano Čorej má rád Vikingov a pre basgitaristu Miša Kráľa to bude prekvapenie. Nerozprávali sme sa o videu. V tomto prípade nie je čo riešiť a je to určite lepšie ako záber na kapelu, ktorá hrá niekde v parku,“ dodáva líder skupiny.

Redakciu informoval Edo Kopček, Vagaboond

foto: Pavel Višňovský

Komajota - Január
1
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM