Ľubomír Hudačko Od Vás

Hubársky úlovok v kraji: Róbert (21) vyrazil o štvrtej ráno, čakala ho krásna odmena!

Najprv teplo, potom výdatný dážď. Ideálne podmienky pre huby. To, čo sa v našich lesoch ale deje teraz, prekonalo aj tie najvyššie očakávania skalných ale aj náhodných hubárov.

Ilustračný obrázok k článku Hubársky úlovok v kraji: Róbert (21) vyrazil o štvrtej ráno, čakala ho krásna odmena!
Zdroj: Dnes24.sk

Podľa hubárov je takáto kvalitná sezóna len raz za štyri roky. Aj podľa Róberta (21) z Ľubotína v Prešovskom kraji takáto sezóna práve začala. „Tohtoročná sezóna húb je strašne úrodná. Neviem, ako je to na západe Slovenska, ale východné a stredné to je niečo na neuverenie,“ hovorí vášnivý hubár Róbert Kucek.

„Áno, nazbieralo sa niečo,“ hovorí skromne a s úsmevom nadšenec zberu húb. Na ďalší deň po úrode si dal voľno, ale potom si budík nastavil tak, aby vyrazil o štvrtej hodine ráno. A nevedel sa dočkať.

Niekedy je potrebné podľa neho zájsť do lesa: „Je to taký relax, človek sa odreaguje a aj spáli nejaké to kilečko,“ hovorí. Všetky tieto huby sa našli na Ruskej Voli. Pozdravujem všetkých zberateľov húb a nech majú také šťastie v zbere, aké som mal ja doteraz," dodal na záver Róbert spolu s Jarkou z Ľubotína.

Tiež sa vám podaril mimoriadny úlovok a chcete aby ho videli viacerí? Alebo poznáte neobvyklý recept z húb? Podeľte sa s ostatnými a pošlite nám tip na adresu presov@global24.sk.

Po daždi smer na huby: V Prešovskom kraji našiel Róbert Kucek aj takéto skvosty!
29
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk
Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie