Ľubomír Hudačko Správy

Hotelová akadémia privíta barmanov zo siedmich krajín: Akcia aj v oficiálnom kalendári asociácie škôl!

Mladí barmani zo siedmich krajín sveta prídu do Prešova. Hotelová akadémia v Prešove ich bude hostiť na 22. ročníku medzinárodnej barmanskej súťaže v miešaní nápojov – Eurocap. Slovensko bude reprezentovať 28 družstiev.

Ilustračný obrázok k článku Hotelová akadémia privíta barmanov zo siedmich krajín: Akcia aj v oficiálnom kalendári asociácie škôl!
Zdroj: Dnes24.sk

Ako uviedol zástupca riaditeľa HA v Prešove Marek Soták, na súťaži sa tento rok zúčastní 77 súťažiacich zo siedmich krajín sveta, medzi ktorými nebudú chýbať Česko, Poľsko, Maďarsko, Portugalsko, Slovinsko či Ukrajina.

Účastníci budú súťažiť v kategórii Klasik – jednotlivci a družstvá a v kategórii Flair. Súťaž za 22 rokov svojej histórie podľa Sotáka naberá na dôležitosti. Svedčí o tom aj to, že Európska asociácia škôl hotelierstva a turizmu so sídlom v Luxembursku ju zaradila do oficiálneho kalendára podujatí.

Obohatením 22. ročníka bude viacero sprievodných podujatí. V stredu sa uskutoční Deň otvorených dverí na usporiadateľskej škole. Počas Dňa otvorených dverí budú pre návštevníkov pripravené ukážky odborných zručností žiakov a vystavené budú ukážky slávnostných tabúľ. Sprievodcovia ponúknu návštevníkom prehliadku školy spojenú s prezentáciami odbornej praxe na Slovensku i v zahraničí, doplnenú o úspechy školy.

Lákadlom počas dňa budú odborné prezentácie s poprednými slovenskými barmanmi či prezentácia whisky. Exkluzívnymi hosťami 22. ročníka budú Jana Karkušová, čerstvá majsterka sveta zo Svetového barmanského kongresu, ktorý sa konal na prelome septembra a októbra v Juhoafrickej republike, a prešovská hudobná skupina Heľenine Oči, ktorá vystúpi pred vyhlásením výsledkov a odovzdaním ocenení.

foto: ilustračné/HA

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM