Vyše tisícka divákov sledovala východoslovenské derby ako sa patrí. Došlo k zraneniu brankára aj k pästnému súboju a k štyrom gólom v sieti hostí.

Ilustračný obrázok k článku Hokejisti konečne vyhrali: Odniesol si to najväčší rival z Košíc, zdolali ho na nulu, FOTO
13
Zdroj: TASR/Milan Kapusta

V prvej tretine zápasu medzi Prešovom a Košicami pritom nepadol ani jeden gól, ale v 10. minúte ju zaujala pästná výmena medzi Šimunom a Romančíkom. Košičania sa krátko na to dostali k prvej presilovke v zápase, ale nevyužili ju.

Prešovčania si do druhej časti preniesli početnú výhodu, ktorú využil Čacho a svojím 10. gólom v sezóne poslal domácich do vedenia – 1:0. Krátko na to ten istý hráč potrestal aj vylúčenie košického kapitána Chovana, keď druhýkrát prekonal Košarišťana – 2:0.

Viacero vylúčení

Ďalší priebeh druhej časti priniesol viacero vylúčených, do potýčky sa dostali aj Lalík a Rogoň a po sérii šancí na oboch stranách opäť udreli hostia.

Dôležitý gól na 3:0 strelil obranca Rajnoha.

Košičania sa v tretej časti snažili o zvrat v zápase, ale hra im nevychádzala podľa predstáv. Prešovčania si trojgólový náskok dokázali postrážiť a v 53. minúte ho navýšili. Na konečných 4:0 uzavrel 14. gólom v sezóne najlepší prešovský strelec Welychka.

HC Prešov – HC Košice 4:0 (0:0, 3:0, 1:0)

• Góly: 21. Čacho (Vas), 23. Čacho (Charbonneau, Vas), 38. Rajnoha (Sýkora), 53. Welychka (Zagrapan).
  • vylúčení: 5:7 na 2 min., navyše Šimin (Preš.) a Romančík (Koš.) obaja 5+DKZ za pästný súboj,
  • presilovky: 2:0,
  • oslabenia: 0:0,