Aktualizované VOCH Krimi

Hasiči zasahujú po búrke na viacerých miestach v Prešovskom kraji

Hasiči momentálne odstraňujú následky búrky vo Svidníku a v obciach Gerlachov a Hažlín v okrese Bardejov.

Ilustračný obrázok k článku Hasiči zasahujú po búrke na viacerých miestach v Prešovskom kraji
Zdroj: TASR

Ako uviedol operačný dôstojník Krajského riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru v Prešove, vo Svidníku a v Gerlachove voda zaplavila pivnice rodinných domov.

Škody po búrke

Búrka spôsobila škody i v obci Hažlín. Koryto Hažlínky zvládlo podľa starostu Františka Olaha nápor vody. Škody im narobili bočné prítoky a voda z polí a kopcov.

Voda zaplavila dvory a problémy máme aj pri obecnom úrade. Silný vietor na jednom rodinnom dome zroloval plech. Zasahujú tam hasiči s plošinou. Väčšie stromy sa lámali ako zápalky. Nezablokovali však cesty, alebo že by spadli na rodinný dom. Všetko je to tak, že na dvor alebo do záhrady spadli,“ povedal Olah s tým, že v obci je prerušená dodávka elektrickej energie.

Výpadky elektriny

Východoslovenská distribučná, a.s. (VSD) zaznamenala aj výpadky v distribúcii elektriny spolu na takmer 2400 odberných miestach na svojom vymedzenom distribučnom území v dôsledku intenzívnych búrok. Ako uviedla Andrea Forbergerová z VSD, došlo k poruchám v lokalitách Krompachy, Prešov, Svidník a Bardejov.

„Z toho všetky, s výnimkou poslednej, ku ktorej došlo pred 17.00 h, sú odstránené. Momentálne je k 19.10 h bez elektriny približne 560 odberných miest v lokalite Bardejov. Rýchlym zásahom pohotovostných zložiek v teréne v kombinácii s dispečerským riadením sa poruchu podarilo identifikovať,“ uviedla Forbergerová.

Príčinou je podľa jej slov v dôsledku búrky poškodený izolátor a každú chvíľu predpokladajú odstránenie príčiny poruchy a obnovenie distribúcie elektriny aj do spomenutých elektrinou nezásobených odberných miest.

ilustračné foto

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM