Aktualizované Krimi

Hasiči v Prešove zasahovali pri dvoch nehodách: Došlo k nim na Sekčove aj Solivare

Hasiči zasahovali vo štvrtok ráno v Prešove pri dvoch dopravných nehodách s účasťou chodcov. K prvej došlo na Sekčove, k ďalšej na Solivare.

Ilustračný obrázok k článku Hasiči v Prešove zasahovali pri dvoch nehodách: Došlo k nim na Sekčove aj Solivare
3
Galéria

Ako uviedol operačný dôstojník Krajského riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru v Prešove, k prvej dopravnej nehode, zrážke autobusu a dvoch chodcov, došlo pred poliklinikou na sídlisku Sekčov.

Podľa hovorkyne Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Prešove Jany Ligdayovej bol vodičom autobusu Prešovčan (46), ktorý z doposiaľ získaných informácií na priechode pre chodcov zrazil dve ženy vo veku 29 a 32 rokov.

„Dychová skúška u vodiča bola negatívna. Ženy boli prevezené s ťažkými zraneniami do nemocnice. Poverený príslušník Okresného dopravného inšpektorátu v Prešove v uvedenom prípade začal trestné stíhanie vo veci prečinu ublíženia na zdraví,“ uviedla Ligdayová.

K druhej dopravnej nehode došlo podľa polície na Solivarskej ulici pred siedmou hodinou ráno.

„V tomto prípade išlo o zrážku chodca a kamióna, vodičom bol Prešovčan (43). Chodec údajne prechádzal cez cestu mimo priechodu pre chodcov. Alkohol u vodiča bol vylúčený vykonanou dychovou skúškou, zranenia u chodca zatiaľ nie sú presne známe.“

„Polícia pri oboch nehodách zisťuje presné okolnosti za akých k nim došlo a bude sa skúmať aj miera zavinenia účastníkov týchto dopravných nehôd,“ konkretizovala k prípadu aj hovorkyňa KR PZ v Prešove Jana Ligdayová.

V obrazoch nájdete aj zábery z miesta nehôd a vo videu sa dozviete niečo viac o zraniteľnosti chodcov.

Sledujte nás aj na našom Facebooku, Instagrame a Twitteri a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah z Prešova a okolia.

Zdroj: YouTube.com
Zdroj: TASR

Tento článok nie je možné komentovať.

Rýchle správy

Najčítanejšie