Ľubomír Hudačko Správy

Hasičov bolí strata kolegov: Už je to 5 rokov, čo zahynuli pri nešťastí na letisku

Na kolegov Rada a Peťa, ktorí tragicky zahynuli pri páde vrtuľníka sa nedá zabudnúť. Od nešťastia uplynulo už päť rokov.

Ilustračný obrázok k článku Hasičov bolí strata kolegov: Už je to 5 rokov, čo zahynuli pri nešťastí na letisku
Zdroj: Facebook.com/Hasičský a záchranný zbor

Radoslav Lacko a Peter Toďor zahynuli počas cvičenia na prešovskom vojenskom letisku pri páde vrtuľníka 10. mája 2017. Hasičský a záchranný zbor (HaZZ) na nich s úctou spomínajú aj prostredníctvom sociálnej siete, od nešťastia totiž dnes uplynulo už päť rokov.

Od roku 1992

Pplk. Mgr. Radoslav Lacko sa narodil v roku 1968 v Prešove.

V Hasičskom a záchrannom zbore pôsobil od roku 1992. Od 10 rokov sa stal veliteľom čaty na hasičskej stanici v Prešove a v tejto funkcii zotrval až do roku 2015, keď bol prezidentom HaZZ menovaný do funkcie riaditeľa Okresného riaditeľstva HaZZ v Prešove.

Ďalšie zaujímavosti zo siete Dnes24:

Počas služby v Hasičskom a záchrannom zbore mu bola v roku 2012 udelená medaila za službu v HaZZ II. stupňa a v roku 2005 medaila za službu v HaZZ III. stupňa.

Medaila za služby

Npor. Peter Toďor sa narodil v roku 1974 v Prešove.

Od roku 1999 do roku 2002 pôsobil na Okresnom úrade na odbore požiarnej ochrany v Sabinove ako príslušník jednotky požiarnej ochrany. V rokoch 2010 – 2012 pôsobil na hasičskej stanici v Prešove ako hasič záchranár – špecialista. Od 1. novembra 2012 vykonával funkciu veliteľa družstva na spomínanej hasičskej stanici.

Počas služby v Hasičskom a záchrannom zbore mu bola v roku 2013 udelená medaila za službu v HaZZ III. stupňa. Bol tiež inštruktorom leteckej záchrannej služby.

foto: archív HaZZ

Témy, ktoré hýbu Slovenskom

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM