Hasiči boli na nohách, mali desiatky výjazdov: Počasie úradovalo aj v Prešovskom kraji
Počasie opäť vo veľkom zamestnalo hasičov. Celodenný dážď počas utorka narobil ľuďom starosti vo viacerých lokalitách.

Hasiči v Prešovskom kraji od utorka (13. 10.) do stredy 9.00 hod. absolvovali v súvislosti s počasím 26 výjazdov.
Výjazdy v kraji
Hovorkyňa Krajského riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru (HaZZ) v Prešove Miroslava Knišová uviedla, že hasiči z Prešova a Lipian mali štyri výjazdy, z Hanušoviec nad Topľou taktiež štyri a hasiči z Medzilaboriec absolvovali jeden výjazd.
V Kežmarku a Spišskej Starej Vsi mali osem výjazdov, z Popradu štyri, zo Starej Ľubovne päť. „Išlo najmä o čerpanie vody z pivníc rodinných domov, odstraňovanie spadnutých stromov a nánosov bahna z miestnych komunikácií, ako aj monitoring situácie pri hroziacom vybrežení sa miestnych potokov,“ spresnila Knišová.
Celkovo zasahovalo 60 príslušníkov Hasičského a záchranného zboru s 21 kusmi hasičskej techniky a 43 členov dobrovoľných hasičských zborov obcí zo Spišského Štiavnika, Kravan, Ždiaru, Hranovnice, Spišského Bytrého, Prešova, Liptovskej Tepličky, Lipan, Spišskej Soboty, Hozelca, Ľubice a Kendíc so 14 kusmi hasičskej techniky.
V obrazoch si pozrite aj situáciu z iných častí Slovenska. Voda napríklad zaplavila cestu pod Pustým hradom vo Zvolene.
Sledujte nás aj na Facebooku a Instagrame a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah z domova i zo sveta.
Hl. foto: ilustračné
