Futbal

Halová sezóna ženského tímu Tatrana Prešov: Dievčatá sa prebojovali až do finále

Dávajú zabudnúť na výkony mužov v prešovskom Tatrane. Futbalistky koňarky sa totiž nestatili v halovej sezóne a príjemne potešili finálovou účasťou.

Ilustračný obrázok k článku Halová sezóna ženského tímu Tatrana Prešov: Dievčatá sa prebojovali až do finále
Zdroj: Tatran Prešov

Dievčatá sa pod vedením trénerov Mareka Semančíka a Petra Luptáka neustále zlepšujú. Družstvo junioriek sa predstavilo na turnaji v Žiline a rozhodne sa tam nestratili. Vlani ho dokonca vyhrali a ani tentoraz od tohto momentu neboli ďaleko.

Panuje spokojnosť

Už postup zo skupiny, kde obsadili 1. miesto bol obdivuhodný. Turnaj bol veľmi dobre obsadený, hlavne ich skupina bola nabitá zvučnými menami. Čakali ich tímy z Česka, Brno – 1.liga, Olomouc – 2.liga, a známy z 1. slovenskej ligy, Ružomberok. „V skupine sme si počínali suverénne. V semifinále sme odohrali dobrý zápas s húževnatým súperom zo Štiavnika,“ uviedol tréner Marek Semančík. Ako na záver dodal tréner, s výsledkom panuje spokojnosť a dievčatá na seba môžu byť hrdé.

„Vo finále nás čakalo opäť Brno, ktoré si poradilo v semifinále na penalty so Žilinou. Dvakrát sme viedli 1:0 aj 2:1, ale náskok sme si neustrážili. Súper hral dobre a remíza bola zaslúžená. Penaltový rozstrel je vždy lotéria, súper dal o jednu viac a tak vyhral. Vezieme si skvelé 2. miesto, dievčatá hrali so srdcom a boli ozdobou turnaja. Za najlepšiu hráčku bola vyhlásená naša Kristína Sedláková,“ povedal pre 1fctatran.sk.

Turnaj Vix Junior 2017 v Žiline

  • Prešov – Brno 2:0 2×, Žemberyová
  • Prešov – Olomouc 2:1, 2× Sedláková
  • Prešov – Ružomberok 2:2, 2× Sedláková, postup zo skupiny z 1.miesta

Semifinále

  • Prešov – Štiavnik 3:1, Sedláková, Kecerová, Žemberyová

Finále

  • Prešov – Brno 2:2 (2:3 na p.k.), 2× Sedláková, Prešovčanky obsadili konečné 2. miesto.

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info z Prešova a okolia.

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie