Ľubomír Hudačko Hádzaná

Košice držali krok s favoritom v prvej polovici polčasu. Od stavu 8:8 však opraty zápasu vzal do svojich rúk Tatran.

Ilustračný obrázok k článku Hádzaná má atraktívne východniarske finále: Prešov a Košice v prvom súboji nesklamali
11
Zdroj: TASR/František Iván

Do finále Niké handball extraligy vstúpili zelenobieli úspešne. V úvodnom stretnutí série porazili v domácej aréne HK Košice 34:24 (18:11). Dnes24.sk o tom informoval hádzanársky klub Tatrana Prešov.

Viac správ z Prešova:

Košice držali krok s favoritom v prvej polovici prvého polčasu. Od stavu 8:8 však opraty zápasu vzal do svojich rúk Tatran a už do prestávky si vypracoval sedemgólový náskok.

Najlepší Pacheco

Hoci hostia po zmene strán opäť pridali na dôraze a trojgólovou šnúrou dokázali stiahnuť náskok na päť gólov, bližšie sa už k súperovi nepriblížili a Prešov napokon vybojoval dvojciferné víťazstvo.

Najlepším strelcom Tatrana i celého stretnutia bol Pedro Pacheco so 7 gólmi.

Tatran ako obhajca majstrovského titulu sa tak v sérii hranej na tri víťazné zápasy ujal vedenia 1:0. Druhý duel je na programe v stredu 18. mája od 19:00 hod. v Trebišove, kde hrajú hráči HK svoje domáce zápasy vyraďovacej časti. V Tatran handball aréne sa tímy opäť stretnú v netradičnom čase, v nedeľu 22. mája o 10:30 hod. v treťom stretnutí.

Témy, ktoré hýbu Slovenskom

Názor trénera

Radoslav Antl, tréner Tatrana Prešov: „Vyhrali sme síce desaťgólovým rozdielom, ale súper ukázal, že má svoju kvalitu. Ja mu ďakujem za predvedenú hru bez zbytočných zákerných faulov a emócií navyše, ktoré by zo zápasu urobili „jatky“. Košice majú svoju silu, preto som ani nečakal, že vyhráme takýmto gólovým rozdielom. Ale chlapci bojovali, postavili základ tohto rozdielu v prvom polčase, aj keď stav bol dlho vyrovnaný. V hádzanej to ale tak býva, že spravíš 2–3 chyby, dáš 2–3 góly a tak to je. Myslím, že rozhodla obrana, brankári a druhá vlna.“

1. finále: Tatran Prešov – HK Košice 34:24 (18:11)

• Zostava a góly Tatrana: Colodeti, Čupryna – Rábek 3/2, Santos 3, Pacheco 7, Fech 1, Rečičár 4, Fenár, A. Radčenko, Kravčák, M. Antl 2, Davidovič 5, Kimák-Fejko, Hernandez 5, Carapkin 3, M. Šarpataky 1.
  • Najviac gólov súpera: Hriňák 6, Baláž 5/1, Guzy 3,
  • 7-metrové hody: 2/2 – 3/2,
  • vylúčenia: 1:2.
  • priebeh: 1:0, 2:3, 5:6, 7:6, 7:8, 11:8, 13:9, 17:10, 19:11, 22:14, 22:17, 26:18, 29:20, 32:22, 33:24.
Objektívom: Prvé finále hádzanárskej extraligy vyhral Prešov