Ľubomír Hudačko Futbal

Futbalový Tatran sa obávať nemusí: Remeta zohnal sponzorov a ostáva prezidentom

Nejasnosti okolo menovania nového prezidenta v Tatrane Prešov sú zažehnané. Avizovaný odchod toho doterajšieho Miroslava Remetu sa napokon nekoná. Zohnal totiž sponzorov a v klube ostane spolu s nimi.

Ilustračný obrázok k článku Futbalový Tatran sa obávať nemusí: Remeta zohnal sponzorov a ostáva prezidentom
Zdroj: TASR

Miroslav Remeta chce naďalej rokovať aj s mestom, ktoré je 8-percentným akcionárom klubu.

Nové tváre v manažmente

Futbalový klub 1. FC Tatran Prešov v utorok na svojom Valnom zhromaždení odvolal z postu členov predstavenstva Jozefa Petrika a Erika Bogdanovského. Na ich miesta boli zvolení František Mrava a Erik Karabinoš, za mesto bude členom predstavenstva Mikuláš Komanický.

„Na zhromaždení sa prakticky len pretavili výsledky posledných krokov. Ako už odznelo v médiách, bol ukončený zmluvný vzťah s pánom Petrikom a pánom Bogdanovským. Dnešným dňom boli obaja z predstavenstva odvolaní a namiesto nich boli zvolení noví členovia, páni Mrava a Karabinoš. Sú to zástupcovia majoritného akcionára. Rovnako bola zohľadnená zmena zástupcov mesta, pričom bol na návrh mesta zvolený Mikuláš Komanický. Takže to je súčasné štvorčlenné predstavenstvo. Predsedom dozornej rady sa stal Martin Holub,“ uviedol prezident klubu a predseda predstavenstva 1. FC Tatran Prešov Miroslav Remeta.

Zohnal spoluprácu

Prezident klubu sa po skončení súťažného ročníka 2012/2013 vyjadril, že chce ukončiť svoje aktivity v Tatrane Prešov, no situácia sa zmenila.

„Podarilo sa mi nájsť pár iniciatívnych jednotlivcov a skupín, s ktorými sme sa dohodli na podpore Tatrana. Bol to jeden z momentov, ktorý vrátil aj mňa, že sa aktívne venujem klubovým otázkam. Povedali sme priority a všetci hráči majú nové zmluvy, ktoré zohľadňujú prístup Tatrana k výsledkom,“ povedal Remeta.

„Máme vyčlenenú skupinu firiem, ktoré považujeme za partnerov klubu a ktorí sú prispievateľmi do klubu významnejšími čiastkami, rádovo v tisícoch eur.“

Ich predstavenie nastane počas prebiehajúceho ročníka aj za prítomnosti verejnosti. Pred uzavretím zmluvy je Tatran so spoločnosťou 4 Sport.

„Firma je zastupovaná Artúrom Benesom, ktorý sa stane aj členom predstavenstva Tatrana. Za súčinnosti predstavenstva bude zodpovedný za mládež a B-mužstvo. To znamená, že Tatran bude prevádzkovať všetky mládežnícke a juniorské kategórie, vrátane B-mužstva,“ prezradil Remeta.

Uskutoční sa vôbec rekonštrukcia štadióna?

Klubovým cieľom je po dohode s mestom predovšetkým rekonštrukcia štadióna, na ktorú im štát a Slovenský futbalový zväz prispejú čiastkou vo výške 2,4 milióna eur. Táto suma predstavuje šesťdesiatpercentnú čiastku, o zvyšných štyridsať percent sa má postarať samospráva.

„Veríme, že sa teraz pohodneme s mestom, keďže je teraz podmienkou aktívna účasť kofinancovania. Len od nás záleží ako rýchlo sprocesujeme obstarávania, dokumentácie a partnerský vzťah s mestom na to, aby sme mohli požiadať o financie a začať rekonštrukciu štadióna,“ konštatoval Remeta.

„Asi by som povedal zle, keby som povedal, že mojím cieľom nie je návrat do prvej ligy. A-mužstvo veľmi chce postúpiť do najvyššej súťaže a na základe našej spoločnej komunikácie, ktorú sme robili, som prisľúbil, že som ochotný to podporovať a finančne zohľadniť,“ dodal Remeta.

Zdroj: TASR

Rýchle správy

Najčítanejšie