Ľubomír Hudačko Rôzne

FOTO a VIDEO: Rekonštrukcia predstaničného priestoru v Prešove pokročila

Každý deň okolo prechádza množstvo ľudí a sú svedkami zmien, ku ktorým na mieste už došlo. Reč je o rekonštrukcii predstaničného priestoru v Prešove.

Ilustračný obrázok k článku FOTO a VIDEO: Rekonštrukcia predstaničného priestoru v Prešove pokročila
7
Galéria
Foto: Ľubomír Hudačko

Ten bude mať nový vzhľad a už teraz je na ňom badať výraznú zmenu. Vaše oči môže napríklad upútať pohľad na výťah, ktorý bude veľkou novinkou a uľahčí prepravu cestujúcich k zastávkam.

Celkovo však predstaničný priestor bude dýchať výraznou novotou. „Ja sa veľmi teším, že konečne ten priestor bude vynovený, pretože to už malo byť urobené aspoň pred 20 rokmi. Naozaj už bolo načase,“ poveda pre náš spravodajský portál cestujúci Pavol.

Zdroj: Dnes24.sk

Podľa oficiálnych informácií o rekonštrukcii by stavba mala byť hotová do termínu august 2019. Dovtedy sa priestorom premelie množstvo ľudí, ktorých však práce aj do istej miery obmedzujú. Je preto potrebná dávka trpezlivosti a ohľaduplnosti.

„Revitalizácia v sebe zahŕňa celý priestor medzi železničnou a autobusovou stanicou na Masarykovej ulici. Okrem pešieho podzemného podchodu sa opravia aj konštrukčné vrstvy komunikácie nad ním a zrealizujú sa aj opatrenia na zvýšenie bezpečnosti chodcov a cyklistov," informovala ešte pred začiatkom prác prešovská radnica. A ako to na mieste aktuálne vyzerá si môžete pozrieť v našej fotogalérii a rovnako tak aj na videu.

Sledujte nás aj na našom Instagrame a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah z Prešova a okolia.

Obnova známeho priestoru v našom meste: Takto to vyzerá na mieste
7
Galéria
Foto: Ľubomír Hudačko
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM