Webnoviny - Kultúra

Festival Stanica Východ mieri aj do Košíc

Už po štvrtý raz do Prešova na východnom Slovensku zavíta multikultúrny festival Stanica Východ, ktorý organizuje občianske združenie Euforion. Tento rok sa však podujatie, ktoré odštartujú v piatok 10. septembra, rozšíri aj do Košíc, kde bude pokrač

Hudobný program vyplnia Chiki liki tu-a, Hugo Čáves Orchestra, Farsa Duo feat. Rhantisi Franklin aj Orchester SUŠ Košice. Hlavnou myšlienkou festivalu je šírenie hodnôt ako je tolerancia, kultúrna výmena a rozvíjanie mladých talentov.

Neoddeliteľnou súčasťou projektu je aj letná škola, v rámci ktorej umelecky nadané deti z Prešova, Košíc a okolia dostanú možnosť rozvíjať a predviesť svoj talent. Letná škola sa začne už v pondelok 6. septembra a potrvá do piatka 10. septembra na Základnej škole Matice slovenskej v Prešove a počas jedného dňa v košickom Atrium klube. Netradičná škola bude pozostávať z niekoľkých umeleckých krúžkov, kde sa budú účastníci venovať spevu, hraniu na perkusie, kresleniu, maľbe a tancovaniu. Deťom z rómskeho sídliska Stará Tehelňa budú vedúci venovať špeciálnu pozornosť. Najšikovnejší a najusilovnejší účastníci letnej školy dostanú tradične možnosť predviesť talent na hudobnej časti festivalu, ktorá je vyrcholením celej akcie.

Ako za organizátorov informovali agentúru SITA Anna Bodláková a Tomáš Lukačka, festival svoje brány otvorí v piatok 10. septembra o 18:00 na Hlavnej ulici v centre Prešova a pokračovať bude v sobotu 11. septembra od 18:00 v areáli košických kasární – Kulturpark.

SITA

Tento článok nie je možné komentovať.

Rýchle správy

Najčítanejšie