Michala Halásová Kultúra

Festival POKE na obzore! V Drienovskej Novej Vsi už v polovici júna!

V areáli Starej tehelne v obci Drienovská Nová Ves, ktorá sa nachádza medzi Prešovom a Košicami sa v polovici júna uskutoční tretí ročník multižánrového open air festivalu POKE.

Ilustračný obrázok k článku Festival POKE na obzore! V Drienovskej Novej Vsi už v polovici júna!
Zdroj: Dnes24.sk

Jeho organizátormi sú košická Tabačka Kulturfabrik, prešovský Wave a ďalšie organizácie, združenia a kluby z Prešova a Košíc. Ako jeden z menších festivalov kladie POKE dôraz na nevšednosť, hlboký zážitok a príjemnú atmosféru, s kvalitnými a pestrými službami, dobrou kuchyňou, selekciou malých barov a kaviarní s pestrou paletou kvalitných drinkov a piva.

Počas dvoch festivalových dní sa bude opäť prezentovať výber toho najzaujímavejšieho zo súčasnej svetovej a slovenskej nekomerčnej kultúry. Konkrétne z hudby, divadla, filmu, literatúry, vizuálneho umenia a street artu a to na týchto stageoch/zónach:

Hlavný stage (indie, electronica, hip hop, folk…)
Rockový stage (rock, punk, hardcore, metalcore…)
Electro stage (house, drum&bass, electro, workshopy…)
Divadlo (live performance)
Vizuálne umenie (maľba, inštalácie, videoart…)
Urban (art) zóna (graffiti, DJs, šport, prednášky, prezentácie…)
Literárny stage (čítačky, prezentácie…)
Filmový kútik (filmy, prezentácie…)
Umelecká burza (umelecký trh)
Detská zóna (výtvarné dielne, animátori, nafukovacie bazéniky..)
Off program (workshopy, dizajn, chill out zóny…)

Na troch hudobných stageoch ponúkne festival rozmanitú paletu skvelých koncertov a nevšedných hudobných projektov a vystúpení. Ako hlavní ohlásení headlineri sa na tomto ročníku predstavia dánski Sleep Party People, islandskí FM Belfast, francúzski Dat Politics, kanadskí Dirty Beaches, americkí MRC Riddims (ex Dälek), Slow magic, Giraffage, Mister lies či poľskí Napszyklat a nebudú chýbať ani domácemu publiku známe Dva alebo PPE.

Okrem hudobnej produkcie festival prinesie aj divadlo. Predstavia sa zástupcovia divadla SpitFire Company z Prahy, divadlo Skrat z Bratislavy, ale nebudú chýbať ani “domáce” divadlá Na Peróne, DAD a mnoho ďalších. Opäť bude silne zasúpené aj vizuálne umenie – interaktívne, svetelné, zvukové inštalácie a maľby v nevšedných site-specific priestoroch, náhodných chodbách či 100 metrových peciach.

Ambíciou POKEje vtiahnúť do diania festivalu aj samotných návštevníkov. Prostredníctvom takzvaného off programu sa môžu zapojiť do fotografických, hudobných a ďalších workshopov. Nebudú chýbať ani kreatívne rána pri dobrej káve a pre tých, ktorí prídu na festival na bicykli, bude k dispozícii cyklokuchyňa. V Urban art zóne prebehnú rôzne športové exhibície, maľovanie grafitov, prednášky a nebude chýbať ani umelecký trh. Pre filmových nadšencov je pripravený filmový kútik a na literárnom stagei rôzne prednášky, prezentácie, diskusie a autorské čítania, ako aj komorné koncerty.

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie