Rôzne

Festival architektúry a dizajnu v Prešove: Bude plný nápadov a inšpirácií

Festival architektúry a dizajnu (FEAD 2019) sa v Prešove tento rok uskutoční už po štvrtýkrát. Pozrite si už teraz, čo nás počas podujatia čaká.

Ilustračný obrázok k článku Festival architektúry a dizajnu v Prešove: Bude plný nápadov a inšpirácií
1
Galéria
Foto: Ľubomír Hudačko

Ak hľadáte inšpirácie, nápady a zaujímavý sprievodný program plný výstav a prezentácií, určite si FEAD v Prešove nenechajte ujsť.

V dňoch 25. až 27. 09. 2019 sa už tradične v Prešove uskutoční Festival architektúry a dizajnu. Tento rok sa bude niesť v znamení hesla Mesto jedinečnosti a originality.

FEAD opäť spojí výtvarné umenie, architektúru, talenty rôznych odborov a privíta hostí zo susedných krajín s cieľom spoločne hľadať inšpirácie a prinášať nové impulzy. Počas dní Festivalu architektúry a dizajnu na vás čaká aj množstvo sprievodných podujatí.

Jedným z nich bude výstava fotografií svetoznámeho architekta so slovenskými koreňmi, Ladislava Hudeca. Vernisáž výstavy sa uskutoční dňa 25.09.2019 o 17­.00 vo foyeri novej budovy Divadla Jonáša Záborského v Prešove.

Počas FEAD-u bude na Hlavnej ulici umiestnená výstava stavieb realizovaných mestom Prešov, ale aj výstava obrázkov detí a žiakov z prešovských škôl.

V Sklade soli na Solivare sa už tradične uskutoční pásmo prednášok a Prešovčania i návštevníci nášho mesta sa môžu tešiť aj na exkurziu plnú zaujímavostí o centre mesta. Prehliadku bude viesť Andrea Sivaničová, ktorá nadšených objaviteľov mesta Prešov sprevádza aj počas série prednášok a exkurzií pod názvom Objavovanie Prešova.

A v galérii si pozrite podrobný program FEAD 2019.

Sledujte nás aj na našom Facebooku, Instagrame a Twitteri a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah z Prešova a okolia.

FEAD v Prešove bude aj tento rok: Program podujatia je už známy
1
Galéria
Zdroj: Mesto Prešov

Hl. foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie