Iné športy

FANTASTICKÝ úspech: Prešovské Diridonky sa stali majsterkami sveta!

Na svetovom šampionáte v Záhrebe sa im podarilo vybojovať prvý titul majstra sveta v disciplíne Mini Formation Baton Seniors v celej 25-ročnej histórii.

Ilustračný obrázok k článku FANTASTICKÝ úspech: Prešovské Diridonky sa stali majsterkami sveta!
6
Galéria
Zdroj: Diridonky Prešov

Prešovské mažoretky Diridonky získali titul majstra sveta na IV. majstrovstvách sveta (MS) v mažoretkovom športe, ktoré sa uskutočnili v dňoch 22. až 25. septembra v Chorvátsku. V súťaži bojovalo 64 mažoretkových klubov z desiatich krajín sveta. TASR o tom informovala Patrícia Nagyová z Parku kultúry a oddychu (PKO) v Prešove.

Športový klub prešovských mažoretiek Diridoniek sa prezentoval v piatich formáciách.

Poriadny kus práce

„Na majstrovstvách sveta sa oceňujú kluby po šieste miesto. Naše dievčatá z piatich štartov boli ocenené v štyroch kategóriách. Počas svojich tréningov urobili poriadny kus práce, čo sa odrazilo na celkovom hodnotení,“ uviedla vedúca prešovských Diridoniek Mária Borodáčová.

Na svetovom šampionáte v Záhrebe sa im podarilo presadiť a vybojovať vôbec prvý titul majstra sveta v disciplíne Mini Formation Baton Seniors v celej 25-ročnej histórii Diridoniek.

„Času nebolo veľa, len necelé tri mesiace, počas ktorých boli aj dovolenky a festival vo Francúzsku, na ktorom sme sa tiež zúčastnili. Súťaž bola veľmi náročná a dievčatá sa museli koncentrovať na každé svoje vystúpenie,“ doplnil štatutár OZ Diridonky Marek Tomáš.

Takmer 30 rokov

Výnimočnosť aktu odovzdávania ceny majstra sveta pre prešovské Diridonky umocnila podľa Nagyovej prítomnosť konzula SR v Chorvátsku Zdenka Galbavého.

Prešovské mažoretky Diridonky pri PKO Prešov vznikli v septembri 1993.

Za takmer 30 rokov získali množstvo ocenení z európskych, ako aj zo svetových pódií.

Objektívom: Diridonky z Prešova získali titul majsteriek sveta
6
Galéria
Zdroj: Diridonky Prešov

Ďalšie zaujímavosti zo siete Dnes24:

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM