Futbal

Exlodivod Tatrana Prešov Kovalec: Klubu prajem, aby ďalších 120 rokov už nevypadol

Tatran Prešov je starší než FC Barcelona a to je už čo povedať, hovorí v reakcii na výročie futbalového klubu jeho exlodivod Sergej Kovalec.

Ilustračný obrázok k článku Exlodivod Tatrana Prešov Kovalec: Klubu prajem, aby ďalších 120 rokov už nevypadol
Zdroj: TASR

Len málo futbalových klubov sa môže popýšiť tým, že sa dožije 120. výročia. Tatranu Prešov sa to podarilo, avšak v čase, keď nezažíva po športovej stránke najlepšie obdbobie. Nedávno totiž zostúpil do II. ligy a to iste nepotešilo ani exlodivodia tímu Sergeja Kovalca, ktorý bol medzi fanúšikmi obľúbený. Čo však zaželal Tatranu k jeho narodeninám?

„Tatranu blahoželám k 120. výročiu od jeho založenia. Ľudia na Slovensku by si tento klub mali vážiť, hlavne fanúšikovia v Prešove, pretože je najstarším slovenským. Dokonca je starší ako FC Barcelona, a to už je čo povedať. Bolo mi cťou trénovať prešovských hráčov, ktorí obliekali zeleno-biely dres. V Prešove som sa stále cítil ako doma,“ povedal k téme výročia pre klubový web 1fctatran.sk.

Kovalec trénoval Tatran dvakrát, najprv pred šiestimi rokmi a na jeseň 2017 ešte v ôsmich zápasoch. Podľa svojich slov si klub obľúbil aj fanúšikov, čo chodili na zápasy a tiež tých, ktorí stretnutia sledovali na internete.

„Vďaka patrí aj prezidentovi Tatrana Miroslavovi Remetovi, ktorý do klubu vkladá svoje peniaze. Želám mužstvu skorý návrat do najvyššej súťaže. Dúfam, že tohtoročné vypadnutie bolo posledné a ďalších 120 rokov Tatran z najvyššej súťaže nezostúpi. Ďakujem tiež všetkým ľuďom v klube, ktorí to s futbalom v Prešove myslia vážne. Verím, že všetci sa pokúsia o skorý návrat do prvej ligy,“ znejú jeho ďalšie slová.

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info z Prešova a okolia.

Foto: archívne

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie