Správy

S mostom na Škultétyho v hroznom stave to mohlo skončiť všelijako: KONEČNE ho opravia

Most na Škultétyho ulici v Prešove je jedným z najvyťaženejších dopravných objektov, čomu podľa radnice zodpovedá aj jeho stav.

Ilustračný obrázok k článku S mostom na Škultétyho v hroznom stave to mohlo skončiť všelijako: KONEČNE ho opravia
Zdroj: Dnes24.sk

Po dlhých rokoch sa most na Škultétyho ulici v Prešove dočká obnovy. Samospráva v pondelok odovzdala stavbu zhotoviteľovi.

„Jeho rekonštrukcia je jednou z najväčších investícií v tomto roku. Most dlhodobo chátral a rekonštrukcia je naozaj nevyhnutná, najmä z hľadiska bezpečnosti,“ zdôvodnila primátorka mesta Prešov Andrea Turčanová, zároveň vyzvala na ohľaduplnosť pri prácach, ktoré potrvajú približne osem mesiacov.

Ochránia trať

Práce zahŕňajú rekonštrukciu cestného nadjazdu spolu s úpravou priľahlých úsekov komunikácie pred a za mostom. Na rad príde aj obnova chodníkov a revíznych šácht pozdĺž mostnej komunikácie.

Nové dažďové vpuste budú po obnove napojené na kanalizáciu na Radlinského ulici, zrekonštruuje sa aj mostné zábradlie a rímsy. Počas jednotlivých prác sa bude dbať aj na ochranu železničnej trate Prešov – Plaveč pod mostom a trakčného vedenia. Celkové náklady dosiahnu takmer 2,07 milióna eur a projekt mesto financuje z úverových zdrojov. Zhotoviteľom prác je Eurovia SK.

Prípravné práce sa budú do veľkej miery realizovať bez obmedzenia dopravy.

Ďalšie zaujímavosti zo siete Dnes24:

„Samotné stavebné práce sa však už nezaobídu bez dopravných obmedzení a dôjde k úplnej uzávere mosta. Od apríla sa doprava presmeruje na obchádzkové trasy, chodci budú prechádzať po dočasne vytvorenej lávke,“ upozornila primátorka s tým, že na najbližších križovatkách dôjde aj k zmene dopravného značenia.

Upravia linky MHD

Na križovatkách Škultétyho – Masarykova – Kuzmányho a Škultétyho – Budovateľská sa v tejto súvislosti zmenia aj signálne plány.

Zmeny sa pre rekonštrukciu dotknú liniek mestskej hromadnej dopravy, počas uzávery nebude premávať trolejbusová linka číslo 38 a na linkách číslo 2, 5 a 7 dôjde k úpravám trás.

Linka číslo 2 bude obsluhovaná autobusom a vznikne aj náhradná autobusová linka číslo 3. O všetkých ďalších dopravných obmedzeniach bude radnica vodičov, chodcov i cestujúcich včas informovať.

archívne foto

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM