Duel Prešov vs. Liptovský Mikuláš? Ľuďom povolia zahádzať ľad plyšákmi!

Vedenie prešovského hokejového klubu si pripravilo na najbližší domáci duel sympatickú akciu. Keďže sa bude hrať deň pred sviatkom Mikuláša a meranie síl bude práve s Liptovským Mikulášom, diváci budú môcť zahádzať ľad plyšákmi. Tie poputujú pre deti z detských domovov.

Ľubomír Hudačko
Ilustračný obrázok k článku Duel Prešov vs. Liptovský Mikuláš? Ľuďom povolia zahádzať ľad plyšákmi!
Zdroj: Dnes24.sk

Akcia má názov Plyšák na ľade a aj vy sa tak môžete stať Mikulášom pre deti z detských domovov, kam plyšové hračky hodené po prvom prešovskom góle poputujú.

Buly stretnutia je v Ice Aréne Prešova naplánované na 17:30. V aktuálnom ročníku na seba oba celky už dvakrát natrafili. V prvom meraní síl uspel Prešov na domácom ľade a zdolal Liptákov výsledkom 2:0. Druhý zápas na Liptove už bol o čosi menej úspešný, súper nás porazil vysoko 2:5 a uštedril nám doposiaľ najvyššiu prehru v sezóne.

Prešovčania už museli prekonať zlú sériu nešťastných stretnutí, ktoré sa im nepodarilo dotiahnuť do úspešného konca a po sérii štyroch prehier na nájazdy s Michalovcami, po predĺžení s osemnástkou a Bardejovom a v riadnom hracom čase smolne aj s Detvou po výsledku 4:5 sa podarilo konečne zverencom Jána Vodilu vyhrať. V Považskej Bystrici sa naposledy ďalšie prekvapenie nezrodilo a Prešov vyhral jasným výsledkom 7:2.

Liptovský Mikuláš stráca na Prešov zo šiesteho miesta iba štyri body a je vo forme. Z posledných 6 zápasov prehral iba raz a to na ľade michalovskej Dukly. Defenzívne piliere majú Liptáci v osobne 30-ročného Michala Školiaka, ktorý odohral vo svojej kariére cez 400 duelov v extralige. Radovan Macík je pre zmenu s 18 strelenými gólmi druhým najlepším strelcom ligy. Medzi ďalších ťahúňov patrí aj 36-ročný Juraj Kuric.

zdroj: Lukáš Rusňák

foto: phk

Zdroj: Dnes24.sk