Iné športy

Dramatický duel hádzanárov Prešova: Doťahovali manko, na remízu chýbal jeden gól

Chýbal jeden zásah, pritom mali 11-gólové manko. Hádzanári Tatrana Prešov v 8. kole Seha ligy na pôde macedónskeho Metalurgu Skopj tesne prehrali.

Ilustračný obrázok k článku Dramatický duel hádzanárov Prešova: Doťahovali manko, na remízu chýbal jeden gól
Zdroj: Seha league

Hádzanári Tatrana Prešov majú za sebou ďalšie vystúpenie v nadnárodnej Seha Gazprom lige. V 8. kole prehrali na pôde macedónskeho Metalurgu Skopje 30:31 (13:18), keď v priebehu 2. polčasu prehrávali už o 11 gólov.

Napokon im nevídaná séria v závere nestačila, hoci siahali na bod. V poslednej minúte totiž netrafil náš najlepší strelec 11-gólový Bruno Butorac odkrytú bránu, čo je pre hádzanárov veľká škoda.

Mario Cvitkovič, brankár Tatrana: „Hrať sme začali až od 45. minúty. Na začiatku sme sa nedržali toho, čo nám tréner povedal. Mali sme ich nechať strieľať z 9-tich, 10-tich metrov a "zatvoriť“ pivota. Robili sme ale pravý opak a pivot sa dokázal presadzovať. V závere sme si povedali, že musíme držať pokope celý čas, pretože aj súper môže kedykoľvek upadnúť a my sa môžeme chytiť. A to sa presne aj stalo. Na záver sme ukázali svoj charakter, nezosypali sme sa, neprestali hrať, no už neskoro. Ak by sme takto hrali od začiatku, nie iba záverečných 15 minút, tento zápas by sme vyhrali o desať gólov."

Metalurg Skopje – Tatran Prešov 31:30 (18:13)

  • Najviac bodov: Jaganjac 9, Kuzmanovski 5/3, Tokič a Peševski po 5 – Butorac 11/3, Hŕstka, Krok a Číp po 3
  • 7m hody: 4/3–5/3
  • vylúčenia: 2:1

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info z Prešova a okolia.

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie