Šport

Prešovskí hádzanári sa postarali o poriadnu drámu. V skupinovej fáze Ligy majstrov zvíťazili nad Montpellierom o jeden gól, výhru zachránil brankár v poslednej sekunde.

Ilustračný obrázok k článku Dráma Tatrana v Lige majstrov: Brankár Prešova zachránil výhru v poslednej sekunde!

Hádzanári Tatrana Prešov zvíťazili v zápase 6. kola Ligy majstrov 2016/2017 na palubovke Čechovských Medveďov 29:28 a zvýšili svoje šance na postup. Prešovčania mali prakticky počas celého zápasu náskok, v druhom dejstve viedli i o sedem gólov (23:16), ale napokon triumfovali iba rozdielom jediného gólu. Najlepším strelcom Prešovčanov bol Alexej Peskov, ktorý strelil sedem gólov. Tatran má po šiestich zápasoch na konte šesť bodov za tri výhry. Zverenci Rastislava Trtíka sa v LM najbližšie predstavia v sobotu 19. novembra v domácom zápase proti francúzskemu Montpellieru.

Prešovčania vstúpili do zápasu koncentrovane a až do 9. minúty to boli vždy domáci, kto musel doťahovať náskok súpera. V 9. minúte Kovalev upravil na 5:4, ale potom nasledovala úspešná séria hostí. Brankár Čuprina viackrát podržal svoj tím a Prešovčania vďaka výbornej efektivite streľby a šnúre siedmich gólov v rade viedli 11:5. Za stavu 7:12 si tréner Prešova Rastislav Trtík vzal oddychový čas, ale po ňom sa viac darilo domácim hádzanárom. Tí zlepšenou streľbou viackrát ukrojili z gólovej straty, ale góly Kroka s Rábekom v závere druhého polčasu znamenali päťgólový náskok slovenského tímu – 13:18.

Úvod druhého dejstva bol v réžii Tatrana. Hrstka sedmičkou upravil na 14:19 a ten istý hráč v 36. minúte zvýšil na rozdiel siedmich gólov – 16:23. Potom si však Prešovčania opäť vybrali slabú chvíľku. Takmer desať minút v rade neskórovali, medzitým inkasovali šesť gólov a domáci sa dotiahli na rozdiel jediného gólu – 22:23. Psychicky dôležitý gól hostí pridal Peskov (22:24), na ktorého nadviazal i Rábek. Domácich to však nepoložilo. V poslednej desaťminútovke viackrát znížili na rozdiel jediného gólu, ale Prešovčania aj zásluhou viacerých zákrokov Čuprinu dokázali víťazstvo udržať. Brankár Prešova zachránil víťazstvo hostí aj v poslednej akcii Čechovských Medveďov, keď zmaril veľkú príležitosť Kovaleva.

Hlasy po zápase (zdroj: tatranpresov.sk):

Rastislav Trtík, tréner Tatrana: „Bolo to krásne a vyrovnané stretnutie, ktoré naberalo na dynamike a dramatickosti až do posledných sekúnd. Náš tím podal disciplinovaný výkon s minimálnym množstvom chýb. Streľba bola veľmi dobre rozložená medzi hráčmi, ktorí si podelili góly. Čerešničkou na torte boli skvelé zákroky Igora Čuprinu. Verili sme si už po prvom súboji s týmto súperom a vo štvrtok sme to v Čechove veľmi dobrým výkonom potvrdili.“

Igor Čuprina, brankár Tatrana: „Od úvodu stretnutia sme hrali výborne v obrane aj útoku. V druhom polčase sme podcenili súpera, keď sme viedli o 7 gólov. Začali sme robiť chyby a dovolili sme súperovi streliť ľahké góly. Šťastie bolo však v závere súboja na našej strane. Získali sme dva cenné body, ale musíme ďalej tvrdo pracovať.“

Leon Vučko, pivot Tatrana: „Vedeli sme, že nás v Čechove čaká veľmi ťažký súboj. V prvom polčase sme hrali skvele. V druhom to bolo trochu horšie, ale nakoniec sme zvíťazili a pripísali sme si dva kľúčové body.“

Čechovskí Medvedi – Tatran Prešov 28:29 (13:18)

• zostava a góly Tatrana: Čuprina, Bražnik – Rábek 5, Hrstka 4, Krok 1, Sadovij, L. Urban 5, Číp 3, Peskov 7, Vučko 4, Jankovič, Páleš, Carapkin
  • Rozhodovali: Pandzič, Satordzija (obaja Bos.)
  • vylúčení: 3:4