Ľubomír Hudačko Správy

Dopravná situácia v Prešove po nočnom vyčíňaní Perinbaby: V akcii aj traktory, MHD nemešká

Celú noc boli v službe podľa operačného plánu tri mechanizmy s posypovým materiálom, ktoré sa starali o cesty v Prešove. Ten totiž privítal vyčíňanie Perinbaby a preto sa postupne zabezpečovala údržba od najfrekventovanejších ciest až k sídliskovým vedľajším komunikáciám. MHD nemešká.

Ilustračný obrázok k článku Dopravná situácia v Prešove po nočnom vyčíňaní Perinbaby: V akcii aj traktory, MHD nemešká
Foto: Ľubomír Hudačko / Zdroj: Dnes24.sk

V raňajších hodinách zabezpečovalo údržbu prešovských ciest malé vozidlo s ručným posypom, dva traktory a tri posypové mechanizmy. Cesty sú pravidelne odhŕňané a posypávané.

Počasie je neustále monitorované, stav klimatických podmienok a priebeh zabezpečovania činností a postupov koordinuje aj dispečer zimnej údržby. Počasie v noci nespôsobilo žiadnu mimoriadnu dopravnú situáciu, MHD premáva rovnako bez meškania. Na cestách sa však tvorila poľadovica a pozor si museli dávať nielen chodci.

Prešovský cestný fond tvorí sieť vozidlových komunikácií v celkovej dĺžke 170 km a chodníkov 177 km. Pre zimnú sezónu je každoročne pripravený posypový inertný materiál v celkovom množstve 1 500 ton a 150 ton chemického posypového materiálu, celkový počet 14 mechanizmov je určených na výkon zimnej údržby, t.j. 3 posypové mechanizmy, 2 traktory, multikáry, radlice a iné.

Informácie redakcii sprostredkovala hovorkyňa mesta Veronika Kmetóny Gazdová

foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM