Ľubomír Hudačko Kultúra

Dominanta Šariša opäť ožije Filmovou nocou: Ktoré snímky si budeme môcť pozrieť?

Na Šarišskom hrade to opäť bude o filme. Každým rokom sa počet návštevníkov zvyšoval a preto si organizátori povedali, že zhodnotia všetky tri ročníky podujatia. Obľúbená Filmová noc získava čoraz väčšiu popularitu, nenechajte si ujsť premietanie týchto filmov!

Ilustračný obrázok k článku Dominanta Šariša opäť ožije Filmovou nocou: Ktoré snímky si budeme môcť pozrieť?
Zdroj: Dnes24.sk

V minulom roku bol počet návštevníkov viac ako 1200, organizátori by preto radi priblížili novým návštevníkom filmy, ktoré v minulosti zaujali najviac. Aktuálny ročník sa uskutoční 1. až 3. augusta pod názvom Reflektór Filmových nocí na hrade.

„O tom, že máme na čo spomínať svedčí aj to, že za svoju krátku existenciu sa na festivale premietalo vyše šesťdesiat krátkych a tri celovečerné filmy. Predchádzajúce ročníky si pripomenieme aj cez fotografie a videá,“ uviedol pre médiá organizátor Peter Vlkovič z OZ Nový Film. Veľkým lákadlom je opäť možnosť stanovať na hrade a preto je na úvod v piatok večer pripravená veselica pod taktovkou DJ Thierryho, ktorý tu vystúpil so svojou kapelou uplynulý rok. V sobotu povedie ThierryEbam vo vlastnom vyhradenom priestore „Thierrysko“ kurzy drotárstva, bubnovania a priestor dostane aj maľovanie.

V sobotu sa tiež diváci môžu tešiť aj na klasické sobotné pásmo filmov, ktoré bude zložené prevažne z toho najlepšieho, čo Filmová noc na hrade priniesla a samozrejme z krátkych zostrihov videodokrútok a fotografií sprievodného programu z predchádzajúcich ročníkov. Na Reflektóre bude premietaný tiež film Výstava, ktorý získal od Slovenskej filmovej a televíznej asociácie hlavnú cenu Slnko v sieti 2014 za najlepší krátky film. V Srbsku vyhrala táto snímka hlavnú cenu Zlaté vajce na filmovom festivale Emira Kusturicu Küstendorf Film Festival. Film bude uvedený za prítomnosti hercov. Pred klasickým sobotným premietaním si organizátori pre divákov pripravili prednášku Petra Konečného. Rozprávať bude nielen o filme.

Redakciu informoval Edo Kopček, PR manažér podujatia

Filmová noc sa vracia: Opäť na Šarišskom hrade!
1
Galéria
Šarišský hrad ožije filmom: Vracia sa filmová noc!
2
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM