Ľubomír Hudačko Správy

Dočkajú sa obyvatelia Švábov multifunkčného ihriska? Otázka je, kde ho postaviť!

Multifunkčných ihrísk je v Prešove hneď niekoľko na Sídlisku III, na Sekčove a aj na Lesníckej ulici. Obyvateľov sídliska Šváby však obchádza. Opýtali sme sa preto poslanca za túto časť mesta Petra Krajňáka, či sa budú môcť tešiť aj oni.

Ilustračný obrázok k článku Dočkajú sa obyvatelia Švábov multifunkčného ihriska? Otázka je, kde ho postaviť!
Foto: Ľubomír Hudačko / Zdroj: Dnes24.sk

Výbor mestskej časti Solivar – Soľná Baňa – Šváby v zložení Ľudovít Malaga, Miroslav Benko, Stanislav Ferenc a Peter Krajňák, má záujem podľa posledne menovaného poslanca riešiť tému zlepšovania situácie s ponukou športovísk na sídlisku Šváby.

Multifunkčné ihrisko je v pláne

Futbalové možnosti realizovali talenty na Šváboch kedysi na zelenej ploche tam, kde dnes stojí Pastoračné centrum. Aj plocha za ním (viď fotogaléria) sa zdá byť vhodná pre vybudovanie multifunkčného ihriska, ale tu narážame na problém: „Plocha pri Komunitno-pastoračnom centre je majetkom Rímskokatolíckej farnosti v Solivare, nie mesta. Na samotnej ploche vešte jej malá časť patrí súkromníkovi. Farský úrad má záujem riešiť túto situáciu a získať jeho pozemok, aby sa tento priestor scelil,“ povedal Peter Krajňák.

Pokiaľ ide o multifunkčné ihrisko na sídlisku Šváby, aj to je v pláne. Tak ako v prípade detských ihrísk sa postupovalo postupne a vybudovali sa tri ihriská, tie multifunkčné pôjdu podľa Krajňáka rovnako postupne.

Nájsť vhodný priestor

„Začali sme na Solivare v rámci areálu ZŠ Lesnícka, druhé je plánované v Soľnej Bani a to tretie na Šváboch. Keďže na Tajchu je to problematickejšie, na budúci rok by sa mohlo pristúpiť k výstavbe ihriska na Šváboch. Samozrejme, mestská časť by mala vyčleniť aj ďalšie financie na cyklochodník Šváby-Delňa, ktorý by mal kontinuitne pokračovať a najmä urýchlene zabezpečiť prípravu projektovej dokumentácie,“ hovorí ďalej.

Vyvstáva však otázka, kde postaviť multifunkčné ihrisko. Dve ihriská sa v súčasnosti nedajú používať. Krajňák tvrdí, že kvalitné multifunkčné ihrisko bude stáť okolo 40 000 eur, takže to je na úrovni skoro celej rezervy mestskej časti.

„Preto bude musieť byť pretlačené do rozpočtu mesta ako samostatná položka a veriť, že ju nikto nenapadne. Potom bude vecou rozhodnutia poslancov, aby v spolupráci s občanmi našli vhodné miesto. Sú totiž občania bytoviek na Šváboch, ktorí si neželajú športovisko vo vnútrobloku obytného dom u kvôli rušeniu a hluku mládeže. Takéto hlasy zaznievajú aj v súvislosti s osádzaním lavičiek pod bytovkami,“ dodal poslanec.

foto: ilustračné

Postaví sa na tejto ploche ihrisko? Na Šváboch čakajú na multifunkčný areál
1
Galéria
Foto: Ľubomír Hudačko / Zdroj: Dnes24.sk
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM