Dôchodcovia vyrušili lupiča a ten ich zabil

Lupiča v dome prekvapili jeho obyvatelia, následný útok ani jeden z dôchodcov neprežil. Lupič najskôr vypáčil zadné vchodové dvere rodinného domu v Lascove v Bardejovskom okrese, vošiel na prvé podlažie domu a prehľadal jednotlivé izby.

Webnoviny -

Potom zišiel na prízemie, kde ho prekvapili starší manželia. Oboch páchateľ fyzicky napadol, 77-ročnému mužovi spôsobil zranenia hlavy a oboch rúk a jeho 79-ročnej manželke zranenia hlavy, ktorým obaja podľahli. Ani ich smrť však lupiča nevykoľajila a pokračoval v kradnutí. Prehľadal aj ostatné miestnosti na prízemí, odkiaľ ukradol hotovosť a mobilný telefón.

To, že manželov nebolo už dlhší čas vidieť, si všimol ich 49-ročný sused. Oznámil to policajtom vo štvrtok 13. januára. Bardejovský vyšetrovateľ už začal trestné stíhanie pre zločin lúpeže, páchateľ si za mrežami môže posedieť aj pätnásť rokov. Presnú príčinu smrti manželov určí až pitva, lupič sa do ich domu dostal niekedy v čase od 5. januára. Agentúru SITA o tom informovala Jana Karnišová z prešovskej krajskej polície.

Tento článok nie je možné komentovať.