Dobrý festival sa blíži: Na Delni sa predstaví množstvo prešovských kapiel, príde aj uznávaný belgický producent!

Bude sa na čo tešiť, Dobrý festival hlási ďalšie mená. Už onedlho sa totiž na Delni predstaví špička prešovských kapiel, ktoré doplnia aj mladé formácie z metropoly Šariša. Mix interpretov navyše doplnia aj zahraničné mená, veď na prírodné kúpalisko zavíta aj uznávaný belgický producent...

Ľubomír Hudačko
Ilustračný obrázok k článku Dobrý festival sa blíži: Na Delni sa predstaví množstvo prešovských kapiel, príde aj uznávaný belgický producent!
Zdroj: Dnes24.sk

Na Dobrý festival mieri MC Stamina, Prešov roztancuje s otcom zlomených beatov LTJ Bukemom a príde aj Le Babar, B-Complex, či IM Cyber.

Spolupráca so slávnym skladateľom bondoviek

Programová skladačka Dobrého festivalu postupne nadobúda komplexnejšie tvary a k už potvrdeným interpretom z rôznych žánrových oblastí pribúdajú ďalšie mená. Festival i tento rok potvrdzuje svoj cieľ ponúknuť návštevníkom kvalitnú alternatívu ku komerčne známym interpretom a gitarovej hudbe, ktorá bude mať tiež bohaté zastúpenie. Po špičkách svetového drum & bassu, ktoré na festivale vystúpili doposiaľ sa 17. a 18. júna na Delni môžu fanúšikovia tešiť na legendárneho LTJ Bukem-a, ktorý si so sebou privedie energického MC Stamina.

„Ten svoju kariéru začal ako drum & bass MC už v 90-tych rokoch minulého storočia, vidieť sme ho mohli na vystúpeniach London Electricity, DJ Marky a Shy FX. LTJ Bukem bude headlinerom drum & bass line-up-u tohto ročníka festivalu,“ prezradil novinky týkajúce sa obľúbeného podujatia organizátor Miro Tásler. Ako dodal, LTJ Bukem je vizionár, muž, ktorý preniesol drum & bass z malého klubu na Charing Cross Road v Londýne do veľkých klubov po celom Anglicku a na medzinárodné pódiá, je jeden z otcov drum & bass a ten, kto stál pri zrode breakbeatu. Po úspešných nahrávkach ako Demon´s Theme, Apollo, Music a epickej Horizons vydal v roku 1995 legendárnu sériu nahrávok Logical Progression, ktorá je stále jednou z najviac predávaných drum & bass kompilácií aké boli kedy vydané.

„Nahral množstvo remixov a má za sebou desiatky spoluprác, napr. aj so slávnym skladateľom bondoviek Davidom Arnoldom. Bukem sa postupne vyvíjal a aj naďalej produkoval a mixoval mnohé svetové drum & bass a prierezové kompilácie. Do jeho portfólia patrí napr. aj remix skladby The Essence od jazzovej legendy Herbieho Hancocka. LTJ Bukem je neoddeliteľnou súčasťou vývoja drum & bass už viac ako dvadsať rokov a je považovaný za hlavného predstaviteľa jazzovej a soulovej tváre a takzvaného inteligentného drum & bass-u,“ vymenúva Tásler to, na čo sa na Delni môžeme vo veľkom tešiť.

Uznávaný belgický producent

Okrem nich sa na tanečnom pódiu ďalej predstaví B-Complex / Matia, prvá dáma českého drum & bass-u so špeciálnym setom pre túto príležitosť IM Cyber, Back 2 Love feat. Gapa Sax, Duall, DJ Olis Bakulu+Slight, ale aj hviezda undergroundovej house music scény a uznávaný belgický producent Le Babar. Po minuloročnom návrate na prírodné kúpalisko Delňa sa organizátori presvedčili, že to bol správny krok. „Práve tu môže festival rásť a ukázať všetky svoje podoby, súzvuk rôznych hudobných štýlov a poskytnúť návštevníkom bohatý, nie len hudobný program. Aj tento rok čakajú návštevníkov pestré sprievodné aktivity, či už tradičná prehliadka a workshopy bojových umení, diskusie a výstavy,“ zakončil informácie pre Prešov 24 Miro Tásler.

Ako člen prešovskej kapely IMT Smile takisto na festivale vystúpi a to so špeciálnym programom a hosťami ďalších muzikantov z nášho mesta Petrom Lipom či Katkou Knechtovou. Ďalej sa na festivale predstavia aj Richard Müller, PUĽS, Kandráčovci, prešovské stálice Chiki liki tu-a a Heľenine oči, Korben Dallas, Nocadeň či Čad. Vychutnať si budeme môcť aj českú black-metalovú legendu Törr, prídu takisto aj ďalší interpreti z metropoly Šariša – Katka Koščová, Satin Lead, N3O či ElevenHill. Tešte sa aj na Roba Miklu a priateľov, Karpinu, Psilocybe Larvae, Ramchat, a mnohých ďalších.

Môže vás zaujímať:

Obľúbený festival v Prešove sa opäť chystá otvoriť brány: Pozrite, aký nadupaný program bude na Unipo feste

Hľadáte zábavu či vhodný oddych? Nový týždeň s prehľadom ako šitým pre Prešovčanov

Retrozáber známych Prešovčanov, ktorý ste len tak vidieť nemohli: Spoznáte, kto je na snímke? FOTO

foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk