Ľubomír Hudačko Kultúra

Dobrý festival aj s vychytávkou pre rodičov: Drobci na kúpalisku Delňa si prídu na svoje...

Už 19. júna sa otvoria brány deviateho ročníka Dobrého festivalu v Prešove. Po troch rokoch jeho konania v amfiteátri sa vracia na pôvodné miesto, ktorým je prírodné kúpalisko Delňa. Aj v tomto roku bude súčasťou festivalu Dobrý detský kútik pre malých i väčších, zdravých aj handicapovaných.

Ilustračný obrázok k článku Dobrý festival aj s vychytávkou pre rodičov: Drobci na kúpalisku Delňa si prídu na svoje...
Zdroj: Dnes24.sk

Občianske združenia Milan Štefánik a Oco, mama a ja zabezpečili bohatý umelecký program pre všetkých návštevníkov. V detskom kútiku budú tvorivé dielne, k dispozícii bude herňa, kde sa o ratolesti postarajú animátori, pripravené budú aj umelecké, pohybové a náučné workshopy.

Ukážka prvej pomoci

Deti budú mať možnosť maľovať na drevo, sklo, textil, vyrábať šperky, zdobiť si čerstvo upečené mafiny fondánovou hmotou. OZ Malíček si pripravilo pre deti tvorivú dielňu, v ktorej sa bude spracovávať odpadový materiál. Pripravená je tiež ukážka prvej pomoci pod vedením Asociácie samaritánov SR, ktorá sa zúčastňuje na odstraňovaní následkov prírodných katastrof po celom svete. Deti sa budú môcť opýtať na všetko, čo ich zaujíma.

V Dobrom detskom kútiku si zacvičia zumbu a aerobic. CVČ Ebony má pripravený tanečný workshop s tetou Mimkou. Workshopy OZ Oco, mama a ja budú zamerané na rozvoj detskej fantázie, zhmotnenie svojich snov, predstáv, a to popri tvorení, maľovaní a tancovaní.

Miro Tásler: nepotrebujú od nás peniaze

Detský kútik privíta aj deti a osoby s mentálnym a zdravotným postihnutím zo zariadení domovov sociálnych služieb, detských domovov a špeciálnych základných škôl. V exkluzívnom svete hier a tvorivých dielní sa môžu všetci počas obidvoch dní zabávať bez akýchkoľvek obmedzení a bariér.

„Tieto deti od nás nepotrebujú peniaze, lebo ich hodnotu nepoznajú. Najväčšou odmenou je pre ne zážitok a radosť z toho, že sa môžu zabávať spolu s nami. Každý rok sa svojich učiteliek a vychovávateliek pýtajú, či opäť pôjdu na Dobrý festival. Sme radi, že sa z toho stala takáto pekná tradícia i kvôli tomu, lebo majú krásny vlastný svet a my ich vždy radi pozývame, aby svojou bezprostrednou úprimnosťou skrášlili aj ten náš,“ uviedol pre médiá hlavný organizátor festivalu Miro Tásler.

Vystúpia Zóna A, Nocadeň či Inekafe

Jedným z posolstiev Dobrého detského kútika, ako aj Dobrého festivalu, je pripraviť zdravotne a mentálne postihnutým deťom príležitosť, aby mali k radosti a nezabudnuteľným zážitkom rovnako blízko ako ich zdraví rovesníci. Magickým slovom je v tomto prípade integrácia. Vďaka úprimnej snahe a nasadeniu celého organizačného tímu sa túto filozofiu darí už niekoľko rokov napĺňať. Osoby s mentálnym a zdravotným postihnutím a deti do 140 centimetrov majú vstup na Dobrý festival v sprievode rodiča zdarma.

Na deviatom ročníku Dobrého festivalu, ktorý sa uskutoční v dňoch 19. a 20. júna, budú opäť rôzne hudobné žánre. Tento rok vystúpia: Inekafe, IMT Smile a umelecký súbor Lúčnica so zaujímavým projektom Made in Slovakia, Dj Hype, Opolopo, Chiki liki tu-a, Heľenine oči, Slobodná Európa, Zóna A, ExTip, Alkehol, The Paranoid, Smola a hrušky, Mukatado, Družina, Nocadeň, Metropolis, Čad, Dogma Inc. i Back2Love.

Čítajte tiež:

Program Dobrého festivalu v Prešove: Preštudujte si časy vystúpení vašich obľúbených interpretov!

foto: Milan Štefánik

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM