Ľubomír Hudačko Správy

Dobrá správa: Prešovská onkológia nakúpila nové pomôcky vďaka gymnazistom

Oddelenie klinickej onkológie Fakultnej nemocnice s poliklinikou J. A. Reimana v Prešove nakúpilo nové pomôcky vďaka príspevku študentov z Gymnázia na Konštantínovej ulici v Prešove. Tí ešte počas vianočného bazára, na ktorom predávali vlastnoručne vyrobené predmety, vyzbierali spolu 850 eur.

Ilustračný obrázok k článku Dobrá správa: Prešovská onkológia nakúpila nové pomôcky vďaka gymnazistom
Zdroj: TASR

Za tieto peniaze podľa hovorkyne nemocnice Renáty Cenkovej boli nakúpené antidekubitné pomôcky, invalidný vozík a dva mobilné WC.

„Touto akciou sme chceli študentom pripomenúť, že v živote nie je príjemné len dostávať, ale podstatné je aj dávať. Vzhľadom na čoraz častejší výskyt tohto ochorenia sme sa rozhodli prispieť onkologickému oddeleniu Fakultnej nemocnice J. A. Reimana v Prešove,“ uviedla učiteľka z gymnázia Stanislava Martonová.

„Žiaľ, onkologické ochorenia si nevyberajú a v rôznej forme a rozsahu postihujú všetky sociálne a vekové kategórie – deti, mládež, dospelých. Preto je nesmierne dôležité budovať u mladých ľudí pocit spolupatričnosti a empatiu s chorými. Aj túto pomoc od študentov si veľmi vážime a v mene pacientov im ďakujeme,“ povedal riaditeľ FNsP v Prešove Radoslav Čuha.

foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie