Ľubomír Hudačko Správy

Dobrá správa pre projekt ženského domu na Šidlovci: Takéto je rozhodnutie novej mestskej rady...

Dobrá správa pre Bezpečný ženský dom na Šidlovci. Nové zloženie prešovskej mestskej rady sa vyjadrilo za jeho projekt, hoci o petíciách ešte musí rozhodnúť mestské zastupiteľstvo.

Ilustračný obrázok k článku Dobrá správa pre projekt ženského domu na Šidlovci: Takéto je rozhodnutie novej mestskej rady...
Zdroj: TASR

Mesto Prešov v minulom roku zaevidovalo dve petície, ktoré súviseli s výstavbou Bezpečného ženského domu v mestskej časti Šidlovec.

Prvá petícia bola proti využitiu mestskej budovy bývalej materskej školy na Jánošíkovej ulici na účel bezpečného domova pre matky a deti, ktoré zažili domáce násilie, a druhá bola za.

Mestská rada zobrala obe petície na vedomie, no mestskému zastupiteľstvu odporučila, aby vyhovelo práve druhej petícii, pod ktorú sa podpísalo 1367 obyvateľov a žiadali v nej záchranu zdevastovaného objektu a jeho využitie na zariadenie núdzového bývania pre ženy a ich deti.

Podľa stránky Úradu pre verejné obstarávanie už predstavitelia združenia Mymamy pristúpili aj k podpisu zmluvy so zhotoviteľom rekonštrukčných prác, ktorý vzišiel z verejného obstarávania. Projekt Bezpečný ženský domov by mal priniesť do Prešova investíciu vo výške 608 000 eur z nórskych fondov a viac ako 426 000 eur pôjde na jeho stavebnú časť. Spoluúčasť združenia je vo výške viac ako 67 000 eur a okrem zrekonštruovania budovy by tu malo vzniknúť aj detské ihrisko či lavičky, ktoré budú môcť využívať aj obyvatelia mestskej časti Šidlovec.

Časť obyvateľov mestskej časti požadovalo v chátrajúcej budove vybudovanie multifunkčného objektu, kde by bola škôlka a denný stacionár pre seniorov, mesto však na to prostriedky nemá.

foto: ilustračné

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM