Dobrá správa pre mamičky: Gynekologické ambulancie v prešovskej nemocnici vynovili

Dobrá správa. Ambulantné priestory gynekologicko–pôrodníckeho oddelenia I. FNsP J. A. Reimana v Prešove prešli rozsiahlou rekonštrukciou.

Ilustračný obrázok k článku Dobrá správa pre mamičky: Gynekologické ambulancie v prešovskej nemocnici vynovili
Zdroj: Fakultná nemocnica Prešov

Na prízemí Hlavného pavilónu sú pre budúce mamičky k dispozícii vynovené gynekologické ambulancie – ambulancia materno-fetálnej medicíny, príjmová a konziliárna ambulancia, usg ambulancia, ako aj kardiotokografické pracovisko. Informovala o tom hovorkyňa nemocnice Renáta Cenková.

Rekonštrukciou boli tiež vybudované komfortné kabínky pre pacientky, priestranná čakáreň a vynovené sociálne zariadenia. Sesterský sektor tvorí recepcia, miestnosti na odbery a kartotéku. Celkovú atmosféru dotvárajú podľa hovorkyne aj farby interiéru a fotografie na stenách.

„Tehotenstvo je v živote ženy, ale i celej rodiny nesmierne dôležité. Toto obdobie sprevádzajú obavy z neznámeho. Správny vývoj plodu je sledovaný pomocou špecializovanej diagnostiky a rôznych druhov vyšetrení, a preto sme radi, že ich môžeme pacientkam ponúkať v zrekonštruovaných priestoroch, ktoré zvýšia komfort a kvalitu poskytovania zdravotnej starostlivosti,“ uviedla primárka gynekologicko-pôrodníckeho oddelenia I. FNsP J. A. Reimana v Prešove Marianna Horánska.

Vyzdobené steny čakárne

Súčasťou stavebných prác bola okrem architektonicko-stavebného riešenia kompletná výmena starej elektroinštalácie. „Zároveň sme uskutočnili opravy vodovodných a kanalizačných rozvodov s výmenou zariaďovacích predmetov a osadili sme antistatické podlahy. Steny čakárne sme vyzdobili motívmi mamičiek a bábätiek, čím dúfam budúcim mamičkám spríjemníme návštevu nášho zdravotníckeho zariadenia,“ doplnil technický námestník nemocnice Marián Strýček.

Gynekologicko-pôrodnícke oddelenie I. FNsP J. A. Reimana v Prešove je situované v Hlavnom pavilóne, čo je najstaršia budova tohto zdravotníckeho zariadenia, ktorá slúži pacientom už od roku 1935. Práve preto si podľa Cenkovej vyžaduje množstvo investícií. Prešovská nemocnica je treťou najväčšou slovenskou nemocnicou, jej súčasťou sú dve gynekologicko-pôrodnícke oddelenia. Na oboch oddeleniach príde ročne na svet približne 2500 detí.

Sledujte nás aj na našom Instagrame a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah z Prešova a okolia.

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR