Ľubomír Hudačko Správy

Do základných škôl nastúpi 911 prvákov: Kde v Prešove otvoria najviac tried?

Do 13 základných škôl v zriaďovateľskej pôsobnosti mesta Prešov nastúpi v septembri celkom 911 detí. Oproti minulému školskému roku bude o 35 prvákov viac.

Ilustračný obrázok k článku Do základných škôl nastúpi 911 prvákov: Kde v Prešove otvoria najviac tried?
Zdroj: Dnes24.sk

Zápis žiakov do prvého ročníka sa konal od 15. januára do 15. februára. Najviac tried otvoria na základných školách na Šmeralovej a Šrobárovej ulici. Počty žiakov sa v septembri môžu ešte zmeniť. Zaujímavosťou je, že medzi prvákmi bude v septembri o 39 viac dievčat ako v minulom roku, celkovo nastúpi do prvých ročníkov do ZŠ v zriaďovateľskej pôsobnosti mesta 426 dievčat.

„Žiaci sa budú vyučovať v 42 samostatných triedach, čo je o 1 triedu viac ako v minulom školskom roku. Začiatok povinnej školskej dochádzky bude odložený 50 žiakom, čo je o 22 menej ako vlani. Do nultého ročníka sú navrhované 2 deti. Spolu 21 detí neabsolvovalo predškolskú prípravu v materských školách,“ uviedla hovorkyňa mesta Prešov Veronika Kmetóny Gazdová.

Mesto malo v materských školách 785 predškolákov, preto ešte na začiatku januára predpokladalo, že do prvých ročníkov sa zapíše približne 800 detí.

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM