Ľubomír Hudačko Správy

Dlhoprstí a kúpaliská: Ako proti zlodejom bojujú na Solivare a ako sa môžete chrániť vy?

Okrem letných radovánok pri vode hrozia aj nepríjemnosti. Ak si nedáme pozor na osobné veci, slastné vylihovanie sa môže zvrtnúť na smútok a sklamanie raz-dva. Boli sme zvedaví, či sú návštevníci prešovského kúpaliska na Solivare chránení pred dlhoprstými.

Ilustračný obrázok k článku Dlhoprstí a kúpaliská: Ako proti zlodejom bojujú na Solivare a ako sa môžete chrániť vy?
Foto: Rastislav Búgel

Počas prázdninových dní si na kúpaliskách je potrebné dať pozor na zlodejov. Polícia radí, ako sa krádežiam vyhnúť a nenechať si pokaziť slnečný deň. Skôr, než sa vyberiete kúpať, skontrolujte na parkovisku, či je vaše auto skutočne zamknuté a zavrite na ňom všetky okná.

Na Solivare majú bezpečnostné skrinky

„Pri každom, aj krátkom opustení vozidla v ňom nenechávajte autorádio, GPS zariadenie, peniaze, mobil, kufrík, kabelku, doklady a iné cenné veci na viditeľných miestach, riaďte sa heslom: Auto nie je výklad,“ radí policajný hovorca Michal Szeiff. Veci, doklady či rezervný kľúč si netreba nechávať ani v odkladacej skrinke auta.

Zaujímalo nás, ako to vyzerá na kúpalisku Plaza Beach na Solivare, čo sa týka bezpečnosti. Stalo sa už toto leto, aby sa návštevník vracal z pláže okradnutý? „Nie, toto leto sa u nás takýto prípad ešte nestal. Máme k dispozícii bezpečnostné skrinky, takže naši návštevníci si môžu uložiť veci do nich. Počas návštevy na kúpalisku, ale aj všade inde však musia byť obozretní,“ povedala marketignová manažérka Plaza Beach na Solivare Milica Michrinová, ktorá nám prednedávnom prezradila aj tohtoročnú novinku.

Prevencia formou letákov

Dlhoprstí si „zálusk“ na vaše veci môžu urobiť najmä keď ich necháte na deke a idete sa osviežiť do bazéna alebo si niečo kúpiť do bufetu. Na kúpalisko si preto nie je potrebné brať zbytočné cennosti, platobné karty a veľké sumy peňazí. „Na voľne položené veci na deke má dohliadať jeden z vás. Ak vám bude odcudzený váš majetok z voľne položenej deky, náhradu spôsobenej škody neočakávajte,“ dodáva policajný hovorca. Ak je možnosť, na kúpalisku je lepšie využiť odkladacie skrinku či trezor. Napríklad tak, ako na Solivare.

Proti zlodejom na známom prešovskom kúpalisku bojujú aj pomocou modernej techniky. „My sme vybavení kamerovým systémom,“ dodala Milica Michrinová. Na zvýšenú bezpečnosť návštevníkov kúpalísk budú cez leto policajti upozorňovať i formou letákov a plagátov s preventívnymi radami, ktoré budú distribuované priamo na kúpaliská.

Čítajte aj, čo je tento rok na Solivare najväčšia novinka!

Prešov 24/tasr

foto: ilustračné

Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM