Ľubomír Hudačko Futbal

Divoké výsledky v príprave futbalového Tatrana: Po výpraskoch prišla aj prvá výhra

Skóre 0:5, 0:5 a tentoraz 5:0. Takýmito nezvyčajnými výsledkami začal v príprave prijímať i nadeľovať Tatran Prešov. Najprv nestačil s poľským Górnikom Zabrze a rovnaký päťgólový prídel inkasoval aj od Debrecínu. Vranovu však doma nadelil pätorku pre zmenu on.

Ilustračný obrázok k článku Divoké výsledky v príprave futbalového Tatrana: Po výpraskoch prišla aj prvá výhra
Foto: Ľubomír Hudačko / Zdroj: Dnes24.sk

Skalní fanúšikovia si nenechali ujsť ani prípravný duel proti treťoligistovi z Vranova nad Topľou. Zaujímavé je, že ten vsietil v uplynulej sezóne viac gólov, ako druhý Poprad. Napokon však obsadil až 10. miesto.

Kostelník proti svojim

Zaujímavú príchuť mal duel pre nového trénera Tatrana. Jozef Kostelník v minulosti totiž viedol práve MKF Vranov nad Topľou. Tentoraz však pre súpera nemal zľutovanie a svojim terajším zverencom naordinoval ofenzívny futbal, ktorý sa musel páčiť. Od úvodu boli zelenobieli jasne lepší a bolo len otázkou času, kedy sa začne ich gólostroj. Za pravdu dal najprv krásnym priamym kopom Poliaček, neskôr sa strelou k žrdi presadil Lipták. Hostia zahrozili len jedinou strelou, ktorá navyše aj tak mierila len mimo troch žrdí.

Potenciál ukázal najmä Dolný

Po zmene strán sa v oboch táboroch hromadne prestriedalo, ale pre domácich to neznamenalo výraznú zmenu v gólovom prídeli do siete brankára Maká. Aktívny Dolný dvakrát gólmana prekabátil šikovnými prienikmi, ktoré zakončil presnými strelami a po hodine hry pridal piaty kúsok po peknom centri Pavol Šafranko. Hostia mali už trochu viac z hry, dostávali sa nadostrel Tatrana, ale presná muška im chýbala. Výsledok 5:0 pre Šarišanov tak môže znamenať istú vzpruhu. Doposiaľ totiž v predchádzajúcich dvoch dueloch inkasovali práve tento rezultát. Najbližší duel odohrajú Kostelníkovci už v sobotu opäť na svojom trávniku proti od 17. hodiny proti Nowemu Sanczu.

„Sme radi, že sa to skóre konečne otočilo. Myslím, že sme si dobre zahrali. Prechádzame na iný systém hry, chceme hrať útočne a chlapci si na to musia zvyknúť. Dnes na nich bolo vidno, že mali z futbalu radosť, v hre sa objavovali veci z tréningu a o to nám ide. Preto som s dnešným zápasom spokojný,“ povedal tréner Jozef Kostelník pre oficiálnu webovú stránku klubu.

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie