Ľubomír Hudačko Správy

Diera na ulici, ktorá spôsobila značné obmedzenia: Radnica prezradila ako a kedy došlo k chybe!

Značné obmedzenia spôsobovala diera na Jarkovej ulici. Schnúci proces, našťastie, opravu neprekazil a vodiči už môžu jazdiť zo Slovenskej ulice a naopak už bez ťažkostí. Avšak, prečo sa vlastne diera na frekventovanom mieste aj pre chodcov vytvorila a čo ju spôsobilo?

Ilustračný obrázok k článku Diera na ulici, ktorá spôsobila značné obmedzenia: Radnica prezradila ako a kedy došlo k chybe!
Foto: Ľubomír Hudačko / Zdroj: Dnes24.sk

Vzniknutý problém s potrubím bol odstránený a havarijný stav zrušený. Práce mali skončiť už skôr, ale diera dokonca odhalila prípojky kanalizačného potrubia.

Uzávierku cesty si vyžiadal havarijný stav komunikácie. Na spomínanom mieste sa vytvorila kaverna, z ktorej sa postupne vymývali vrstvy podložia komunikácie. Sondáž v hĺbke päť metrov ukázala technický nedostatok.

„Po dodávke dlažby sa celý úsek ukončí, ale je prejazdný. Dlažba už bola sčasti nepoužiteľná,“ uviedol primátor Pavel Hagyiari. A teda dohady, či sa situácia ešte bude riešiť kvôli komplikáciám môžu byť zbytočné. Podľa vyjadrenia radnice pre médiá sa chyba stala pri rekonštrukcii Hlavnej ulice ešte v rokoch 2005–2006. Odpadový kanál nemal vyústenie, preto voda presakovala a vytvorila sa kaverna.

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM