Správy

Derby je naše! Prešovčania naďalej úradujú, v Košiciach zdolali odvekého rivala

Hokejisti HC Prešov zvíťazili v 28. kole extraligy na ľade Košíc 4:2. V tabuľke však na vraňarov ešte stále strácajú.

Ilustračný obrázok k článku Derby je naše! Prešovčania naďalej úradujú, v Košiciach zdolali odvekého rivala
11
Zdroj: TASR/František Iván

Bolo to pre nich tretie víťazstvo za sebou, „oceliari“ naopak nebodovali v predchádzajúcich troch zápasoch. Oba tímy majú zhodne po 38 bodov, Košičania sú zásluhou lepšieho skóre pred Prešovom na siedmom mieste.

Prešovčania mali ideálny štart do zápasu, v ktorom od 3. minúty viedli 1:0.

Tomáš Nauš si v strednom pásme efektne poradil s obrancom Deylom a po úniku prekonal brankára Košarišťana. Sľubnú šancu vyrovnať mal vzápätí McPherson, ale Bespalova neprekvapil.

Stroskotané brejky

Podarilo sa to až Klhůfkovi v 13. minúte, keď tečoval strelu Šedivého – 1:1.

Hostia však získali náskok späť už o 61 sekúnd. Čacho za bránkou domácich zmiatol obranu aj brankára a nepokrytý Welychka zužitkoval jeho prihrávku – 1:2.

Druhá tretina priniesla vyrovnaný hokej aj presilovky oboch tímov, v ktorých sa však skóre nezmenilo. Košičania si vytvorili tlak v 32. minúte, no obrana Prešova ich nepustila do vyloženej príležitosti. Hostia hrozili z brejkov, no tie často stroskotali už v zárodku.

Ponúkame aj ďalšie aktuality zo Slovenska:

Aj v úvode tretej časti sa oba tímy dostali k presilovkám, no opäť bez výraznej šance. Skóre sa zmenilo v 48. minúte už počas hry piatich proti piatim. Welychka sa dostal do krátkeho úniku, v ktorom prekonal Košarišťana – 1:3.

Výhru potvrdil Nauš

Domáci však znížili už o minútu, keď spoluprácu s McPhersonom zakončil Slovák – 2:3.

Víťazstvo hostí definitívne potvrdil Aurel Nauš po tom, ako nedôrazne pokrytý zakončil rýchlu akciu Prešovčanov. Košický tím sa v závere dostal k hre bez brankára, počas ktorej sa usadil pred Bespalovom, ale prekonať ho nedokázal.

HC Košice – HC Prešov 2:4 (1:2, 0:0, 1:2)

• Góly: 13. Klhůfek (Šedivý, Mrázik), 49. Slovák (McPherson, Snuggerud) – 3. T. Nauš (Klíma), 14. Welychka (Čacho, A. Nauš), 48. Welychka (A. Nauš, Ťavoda), 57. A. Nauš (Čacho, Welychka)
  • vylúčení: 3:2 na 2 min,
  • presilovky a oslabenia: 0:0,
  • bez divákov.

Košice: Košarišťan – Deyl, Snuggerud, Romančík, Šedivý, Saucerman, Cibák, Novota – Bartánus, Slovák, McPherson – Pereskokov, Chovan, Paršin – Klhůfek, Linet, Mrázik – Rogoň, Havrila, Jokeľ

Prešov: Bespalov – Rajnoha, Ťavoda, Růžička, F. Fekiač, Turan, Glazkov – Welychka, Čacho, A. Nauš – Lialka, Šimun, Michnáč – Lalík, Zagrapan, T. Nauš – Klíma, V. Fekiač, Žilka

Objektívom: Ako sa rodilo víťazstvo Prešova nad Košicami