Ľubomír Hudačko Správy

Deň radosti v Prešove: V centre Dorka bude pre najmenších hracia miestnosť plná zábavy

Uplynul viac než rok, odkedy v marci 2013 otvorili Centrum pre obnovu rodiny Dorka v Prešove. Práve im a všetkým ďalším deťom, ktoré v nej nájdu svoj dočasný domov, sa z nateraz prázdnej miestnosti prešovského Centra Dorka stane hracia miestnosť plná zábavy a vybavenia!

Ilustračný obrázok k článku Deň radosti v Prešove: V centre Dorka bude pre najmenších hracia miestnosť plná zábavy
Zdroj: TASR

Zariadenie núdzového bývania a útulok poskytli za ten čas svoje služby už 64 klientom. V súčasnosti tu žije 27 klientov, z toho 19 detí.

Na tohtoročný Svetový deň radosti sa deti môžu tešiť už dnes 4. decembra, z nateraz prázdnej miestnosti prešovského Centra Dorka sa stane hracia miestnosť plná zábavy a vybavenia pre deti.

„Bude to priestor, kde sa deti vyšantia a užijú si zábavu plnými dúškami. Celé zariadenie chceme ladiť rozprávkovo, aby sa tu deti cítili uvoľnene a slobodne. Práve pre deti z ohrozených rodín, ktoré sa museli v živote vyrovnať s mnohými náročnými situáciami, je veľmi dôležitý priestor, v ktorom sa budú môcť odreagovať a zažiť to, čo k detstvu neodmysliteľne patrí – radosť,“ hovorí manažérka pre fundraising Spoločnosti Úsmev ako dar Mária Soboličová. Otvorenie hracej miestnosti sa uskutoční vo štvrtok, 4. decembra 2014 o 11.30 hod.

Deti, ktoré do Centra Dorka spolu so svojimi rodičmi prichádzajú, často nevedia, aké to je, mať svoj vlastný priestor, zariadený špeciálne pre ich potreby, nezaťažený žiadnymi inými „funkciami“. Pochádzajú z veľmi skromných pomerov, a nezriedka si vyskúšali i život na ulici. Zároveň si v sebe nesú množstvo ťaživých skúseností, ktoré potrebujú ventilovať. Chránený priestor pre hru s priateľskou atmosférou môže týmto deťom ponúknuť prostredie pre oddych i slobodné prejavenie sa. Môže sa pre ne stať územím „bezstarostného detstva“. A práve tomto účelu má hracia miestnosť slúžiť.

Informácie redakcii sprostredkovala hovorkyňa radnice Veronika Kmetóny Gazdová

foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM