Vraňare položili základ nedeľného triumfu už v úvode zápasu, keď v rozpätí 73 sekúnd strelili tri góly a od 5. minúty viedli 3:0. Neskôr náskok ešte navýšili.

Ilustračný obrázok k článku Dať 4 góly a nemať ani bod je rarita: Prešovu sa to podarilo v derby proti Košiciam
Zdroj: TASR/Milan Kapusta

Základ nedeľného triumfu položili už v úvode zápasu, keď v rozpätí 73 sekúnd strelili tri góly a od 5. minúty viedli 3:0. V bránke Košíc nastúpil prvýkrát od 17. novembra Riečický, po takmer mesačnej absencii bol v zostave „oceliarov“ útočník Lapšanský.

Tí mali ideálny vstup do zápasu, v ktorom v podstate rozhodli o svojom víťazstve. Ich vydarený úsek odštartoval v 4. minúte Klhůfek, ktorý v presilovke prestrelil Bespalova – 0:1.

Krátko na to Košičanom vyšiel protiútok, v ktorom Lapšanský zužitkoval prihrávku Lineta. Keď o 46 sekúnd neskôr ruský útočník Paršin zvýšil 3:0 pre hostí, vyhnal svojho krajana Bespalova na striedačku. Nahradil ho Petrík, no ani on nezastavil rozbehnutého súpera.

Prešov znižoval

Čisté konto si udržal iba 185 sekúnd, po ktorých Chovan dorazil strelu McPhersona – 0:4. Do gólovo úrodného úseku sa ešte v 9. minúte zapísali aj Prešovčania, keď nekrytý Čacho dorazil puk za Riečického – 1:4.

V 21. minúte si domáci poradili pri veľkej šanci Chovana a o sedem minút sa vrátili do zápasu.

Žilka strelou spomedzi kruhov využil presilovku – 2:4. Košičania však drámu nedopustili a v 34. minúte opäť odskočili na tri góly.

Stav 2:5 zariadil Rogoň, ktorý zakončil Bartánusovu akciu. V 39. minúte sa po Chovanovej prihrávke presadil McPherson a druhú tretinu, tiež bohatú na góly, uzavrel domáci Welychka – 3:6.

Padlo 11 gólov

V záverečnej tretine mali domáci viac striel než súper, no zvrátiť stav už nedokázali.

V 52. minúte Pereskokov zužitkoval prihrávku spoza bránky od Paršina a zvýšil na rozdiel štyroch gólov – 3:7. Gólovo úrodný zápas uzavrel zásah domácich na 4:7, postaral sa oň po Ťavodovej strele Lialka, ktorý tečoval puk a strelil svoj prvý gól v slovenskej extralige.

HC Prešov – HC Košice 4:7 (1:4, 2:2, 1:1)

• Góly: 9. Čacho (Welychka, Turan), 28. Žilka (Welychka, Glazkov), 40. Welychka (A. Nauš), 54. Lialka (Ťavoda, Zagrapan) – 4. Klhůfek (Snuggerud, Chovan), 5. Lapšanský (Linet, Jokeľ), 5. Paršin (Slovák, Pereskokov), 9. Chovan (Snuggerud, McPherson), 34. Rogoň (Bartánus), 39. McPherson (Chovan), 52. Pereskokov (Paršin).
  • vylúčení: 3:2 na 2 min.,
  • presilovky: 1:1,
  • oslabenia: 0:0,
  • zmeny: 5. Petrík namiesto Bespalova (Preš.),
  • bez divákov.
  • Prešov: Bespalov (5. Petrík) – Ťavoda, Rajnoha, F. Fekiač, Růžička, Turan, Glazkov, Bakala – Klíma, Zagrapan, A. Nauš – Žilka, Šimun, Michnáč – Welychka, Čacho, T. Nauš – Sýkora, Vas, Lialka
  • Košice: Riečický – Snuggerud, Saucerman, Šedivý, Romančík, Cibák, Deyl, Štec – McPherson, Chovan, Klhůfek – Paršin, Slovák, Pereskokov – Rogoň, Mrázik, Bartánus – Jokeľ, Linet, Lapšanský.