Kultúra

Ďalšia zelená pre kultúru: V prešovskom stredisku Centrum pokračuje séria podujatí

Séria kultúrnych podujatí pokračuje. Aktivisti z prešovského Sídliska III dostávajú život a kultúru do svojej lokality, v piatok začína ďalší program.

Ilustračný obrázok k článku Ďalšia zelená pre kultúru: V prešovskom stredisku Centrum pokračuje séria podujatí
Foto: Ľubomír Hudačko

Sériou podujatí Daj kultúre zelenú s podtitulom Vyjdi z ulít paneláku, zaži koncert pri baráku oživujú sídlisko a preberajú ho z kultúrnej letargie. Zábava je tak čo najbližšie k susedom.

Organizátori ponúkajú verejnosti zaujímavý program tri piatky po sebe so začiatkom o 14.00 vo vnútornom priestore strediska Centrum.

„Našim zámerom je ponúknuť ľuďom podujatia, aby zažili kultúru pod ich oknami, aby kultúrne strávili piatky po náročnom pracovnom či školskom týždni. Tiež vytvoriť priestor pre umelcov, súbory, kluby, krúžky a školy. Zároveň je naším zámerom ukázať funkčnosť a využiteľnosť ultramoderného skateparku pri stredisku Centrum,“ uviedol spoluorganizátor podujatí Ján Benko.

Centrum vystúpením otvorí najprv MŠ Bajkalská a to od 14.00, neskôr o 16.30 zaspieva skupina TomFrom, o 18.00 ju vystrieda kapela DIP. Vystúpi aj prešovská speváčka Michaella a to od 19.00. O týždeň neskôr 9. júna pripraví program Centrum voľného času Ebony. Country večer so skupinou The Fathers pripravujú aktivisti na 16. júna. Predstavenia sú pre verejnosť prístupné bezplatne.

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info z Prešova a okolia.

foto: ilustračné

Zdroj: TASR

Rýchle správy

Najčítanejšie