Ľubomír Hudačko Futbal

Sezóna II. futbalovej ligy pomaly začínať finišovať. Do konca ostáva odohrať už len 5 zápasov, Tatran má pred Košičami stále štvorbodový náskok.

Ilustračný obrázok k článku Ďalšia výhra Prešova, Tatran si udržal náskok! Zdolal aj hráčov Slovana, hoci prehrával

Vyše 800 divákov videli dramatickú zápletku, pretože hostia viedli 1:0 už od 11. minúty. Po ruke Jendreka sa z penalty presadil Chobot.

Tatran tak na ťažkom podmočenom teréne musel výsledok otáčať, napokon sa mu to podarilo ešte v prvom polčase. A to sa ukázalo, ako mimoriadne kľúčové.

Stačí 12 bodov

Neskôr bolo ihrisko ešte v horšej kondícii, zelenobielym pomohol vyrovnávajúci gól Andriča už päť minút po zásahu hostí z penalty.

Rozhodujúci zásah pridal v závere polčasu Sokol.

Béčko Slovana tak síce lídra súťaže potrápilo, ale na remízu nedočiahlo. Prešovu tak ostáva v tabuľke náskok štyroch bodov na FC Košice, ktorý vyhral nad Slavojom Trebišov 2:0.

Päť zápasov pred koncom to znamená, že Šarišanom stačí získať 12 bodov a budú istými postupujúcim tímom do Fortuna ligy. Ešte trikrát sa však predstaví na ihrisku súpera, najbližšie už v piatok od 19.00 hod. na pôde nevyspytateľnej Myjavy.

1. FC Tatran Prešov – ŠK Slovan Bratislava B 2:1 (2:1)

• Góly: 16. Andrić, 45.+ Sokol – 11. Chobot (z 11 m).
  • ŽK: Jendrek, D. Keresteš, Sokol, Petruš – Antálek, Mičák,
  • ČK: 90.+ Habodasz (Slovan),