Správy

Ďalšia výhra hokejistov Prešova! Poskočili na 4. miesto, Košice sú stále bez bodu

Pre Košičanov to bol prvý domáci zápas v sezóne, no neodohrali ho v Steel aréne, ale v Crow aréne, ktorá má osemnásobne menšiu divácku kapacitu.

Ilustračný obrázok k článku Ďalšia výhra hokejistov Prešova! Poskočili na 4. miesto, Košice sú stále bez bodu
11
Galéria
Zdroj: TASR/Milan Kapusta

Na víťazstve hokejistov HC 21 Prešov na ľade HC Košice 2:1 mal výrazný podiel brankár Eugen Rabčan, pre ktorého išlo o návrat na extraligový ľad po desiatich mesiacoch.

Vo svojej súťažnej premiére v drese Prešova mal podľa oficiálnych štatistík 95,83% úspešnosť zákrokov a za výkon ho pochválil aj tréner Ernest Bokroš.

„Strojcom víťazstva bol brankár Rabčan, ktorý dostal príležitosť. Málokedy chválim, ale pochvalu si za výkon zaslúži celý tím. Toto víťazstvo si veľmi vážime. Rozhodla naša veľmi kvalitná defenzíva a organizácia hry. Košice nás v ofenzíve pretlačili a boli aktívnejšie aj v strelách. V ofenzíve sme vyťažili z minima maximum. Najdôležitejšie bolo, že sme ubránili šesť košických presiloviek,“ pripomenul Bokroš košickú prevahu, o ktorej svedčal aj pomer striel 39:14.

Návrat Rabčana

Pre 21-ročného brankára Rabčana išlo o návrat na extraligový ľad po desiatich mesiacoch. Koncom novembra 2021 nastúpil v drese Banskej Bystrice v dvoch zápasoch za dva dni, no ďalšie štarty nepridal.

Prevažnú časť ročníka strávil v Humennom v nižšej súťaži, z ktorej sa po ponuke z Prešova vrátil do extraligy.

V úvodných troch zápasoch bol v pozícii náhradníka za Rusom Nikitom Bespalovom, ktorý začal sezónu dvoma víťazstvami.

V piatok ani jeho 31 zákrokov nestačilo na triumf proti Popradu (prehra 2:3 pp) a v ďalšom zápase dostal príležitosť Rabčan.

Ten inkasoval iba v polovici zápasu, keď ho po slabom dôraze obrancov prekonal Joona Jääskeläinen. Inak sa vyznamenal pri viacerých košických tutovkách, efektným zákrokom lapačkou zmaril aj šancu Radoslava Tybora.

Pre Košičanov to bol prvý domáci zápas v sezóne, no neodohrali ho vo svojej domácej Steel aréne, ale v Crow aréne, ktorá má osemnásobne menšiu divácku kapacitu.

Košice ešte nevyhrali

Prešovčania síce po dvoch tretinách prehrávali 0:1, ale gólmi Róberta Ďžugana a Abbotta Girduckisa otočili skóre.

„Vedeli sme, do čoho ideme a že Košice ešte nevyhrali. Očakávali sme, že budú aktívnejší, predsa len hrajú doma. Po druhej tretine sme si povedali, že tých 40 minút dáme za hlavu a skúsime to zvrátiť. Napokon sa tak aj stalo a sme za to radi,“ poznamenal Rabčan.

V dočasnom útočisku košického tímu sa darilo aj ďalšiemu rodákovi z Levoče Róbertovi Džuganovi.

Gólom naštartoval obrat Prešovčanov, ktorým sa ideálne vrátil do známeho prostredia. Pred dvoma rokmi sa práve v „crowke“ konal tzv. try-out, na ktorom si Džugan vybojoval zmluvu s HC Košice.

V drese „oceliarov“ však odohral iba osem zápasov a po viacerých zastávkach zamieril do Prešova. Ligový debut v novom pôsobisku absolvoval práve v Košiciach a okorenil ho gólom.

„Mne sa tu hrá dobre, poznám toto prostredie. Išlo mi však o to, aby som sa sústredil na víťazstvo tímu a bočné veci som dal nabok. Teším sa, že sme zvíťazili, sú to cenné body. Zatiaľ je v tíme výborná atmosféra, ale netreba lietať v oblakoch. Určite príde aj nejaká prehra, takže treba sa držať na zemi a ísť pokorne,“ uviedol Džugan.

Viac správ z Prešova a okolia:

Objektívom: Derby Košíc a Prešova v prospech koňarov
11
Galéria
Zdroj: TASR/Milan Kapusta
Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM