Ľubomír Hudačko Futbal

Ďalšia výhra a radosť nemá konca kraja: Futbalisti Tatrana Prešov sú na čele tabuľky!

Na prvom mieste sa konečne usadil aj Tatran Prešov! Stalo sa tak po ďalšej výhre v domácej súťaži. Zelenobieli tak poskočili na priebežnú líderskú pozíciu a dívajú sa súperom z najvyššej možnej perspektívy.

Ilustračný obrázok k článku Ďalšia výhra a radosť nemá konca kraja: Futbalisti Tatrana Prešov sú na čele tabuľky!
Zdroj: Dnes24.sk

Ide o hráčov juniorky prešovského klubu, ktorí sa v III. lige v skupine Východ dostali na čelo po výhre 1:0 nad Humenným. Pred 80 divákmi strelil rozhodujúci gól v 45. minúte Dupkala a Prešov má teraz jeden bod náskok pred druhou Haniskou.

Horšie je na tom Áčko koňarov, ktorí zaznamenali ďalšiu prehru a zosunuli sa na ôsme miesto, len dva body od zostupu práve do spomínanej tretej najvyššej súťaže. Nad sily boli Prešovčanom tentoraz hráči Rimavskej Soboty, jediným gólom dokázali zvíťaziť najtesnejším rozdielom.

Rimavská Sobota pritom celok z východu nezaskočila a až prekvapujúco vsadila na bezpečné bránenie. „Myslím, že to bol typický výkon mužstva, ktoré hrá proti nám. Postavili sa na svoju polovicu a zavreli to. Keď desať hráčov stojí pred vami, bránia a iba čakajú na nejakú chybu, stratu, aby mohli ísť do rýchleho brejku, vtedy je ťažké niečo vymyslieť," zamýšľal sa jeden z tých, ktorí sa s taktikou Rimavskej Soboty museli vysporiadať, obranca Peter Leško pre webstránku klubu.

Zároveň sa navrátilec do zostavy vyjadril, že šiesty zápas za sebou bez výhry prináša isté nepohody: „Psychicky to nie je dobré. Hra bola dobrá, ale každý chce vidieť iba ten výsledok. To, že držíme loptu na kopačkách, musíme potvrdiť výhrou a tromi bodmi. Najdôležitejšie bude, aby sme sa z toho vyhrabali, začali vyhrávať a nakopli sa,“ dodal P. Leško pre 1fctatran.sk.

foto: ilustračné, 1fctatran

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie