Správy

Ďalšia katastrofa Prešovčanov: Hokejisti DOMA inkasovali od Spišiakov 7 gólov!

Hokejistom Prešova sa absolútne nedarí. V tabuľke okupujú predposledné miesto a nič sa na tom nemení ani po ďalšej prehre vo východniarskom derby.

Ilustračný obrázok k článku Ďalšia katastrofa Prešovčanov: Hokejisti DOMA inkasovali od Spišiakov 7 gólov!
Zdroj: TASR/Veronika Mihaliková

Hokejisti Spišskej Novej Vsi zvíťazili v pondelňajšom zápase regionálneho 47. kola Tipos extraligy na ľade HC MV Transport Prešov 7:2.

Pre Prešovčanov to bola piata prehra za sebou, po ktorej sú naďalej na predposlednom 11. mieste tabuľky. Spišiaci si víťazstvom upevnili priebežnú 6. priečku, na ktorej majú 44 bodov s vyrovnaným skóre 79:79.

Prešov išiel do vedenia v 17. minúte, keď sa 20. gólom v sezóne presadil najlepší strelec súťaže Max Gerlach. Hostia však gólom Anthonyho Nellisa sekundu pred koncom prvej časti vyrovnali a v druhej tretine rozhodli o svojom víťazstve, keď z priebežných 2:2 odskočili Prešovčanom na 2:4.

V záverečnej tretine pridali ďalšie tri presné zásahy. Dva góly hostí strelil Matej Giľák, po tri kanadské body si pripísali Nellis a Juraj Majdan.

HC Prešov – HK Spišská Nová Ves 2:7 (1:1, 1:3, 0:3)

• Góly: 17. Gerlach (Campagna, Turan), 27. Nauš (Giles) – 20. Nellis (Majdan, Rapáč), 26. Giľák (Myklucha, Verbeek), 28. Rapáč (Nellis, Beaudry), 37. Beaudry (Majdan, Kerbashian), 52. Salituro (Verbeek, Ališauskas), 54. Kerbashian (Myklucha, Salituro), 55. Giľák (Majdan), Nellis).
  • vylúčení: 7:6 na 2 min., navyše Campagna (Preš.) 5 min. + DKZ za pichnutie,
  • presilovky: 1:3,
  • oslabenia: 0:0,
  • 1 075 divákov.
  • Prešov: Rabčan – Doetzel, Giles, Turan, D. Jendroľ, F. Fekiač, Lalík, Rajnoha – Gerlach, Girduckis, Nauš – Campagna, Šimun, Avcin – Džugan, Thomka, Sýkora – Žilka, Klíma, K. Jendroľ
  • Spišská Nová Ves: Melicherčík – Beaudry, Romaňák, Ališauskas, Malina, Ulander, Ordzovenský, Česánek – Rapáč, Nellis, Majdan – Giľák, Salituro, Verbeek – Kerbashian, Myklucha, Vandas – Novák, Vartovník, Hamráček – Šúty