Ľubomír Hudačko Správy

Ďalší ročník TOP lekárov Slovenska: TOTO sú nominovaní štyria kandidáti z prešovskej nemocnice!

Aj v treťom ročníku projektu TOP Lekári na Slovensku a to v jedenástich odbornostiach, má Prešov zastúpenie! Medzi nominovanými sú štyria lekári nemocnice J. A. Reimana v Prešove. Majú tak šancu vyrovnať úspech z vlaňajška, keď sa z prvenstva tešil taktiež lekár z Prešova, Marcel Cina.

Podobne ako vlani, aj v tomto roku mohli adeptov na TOP lekárov nominovať odborné spoločnosti, nemocnice, špecializované ústavy, ale aj čitatelia Zdravotníckych no­vín.

V tomto roku sú vyhlásené nominácie v kategóriách: kardiochirurgia; geriatria; rádiológia; anesteziológia a intezívna medicína + urgentná medicína; reprodukčná medicína; neurochirurgia; plastická chirurgia; infektológia; patológia; hematológia a transfuziológia; nefrológia a dialyzačné služby.

Nominovaný   Kategória
František Németh   geriatria
Ľubomíra Romanová   anesteziológia a intezívna medicína, urgentná medicína
Miloslav Šimko   rádiológia
Nataša Špiláková   infektológia

Radosť z nominácií má aj riaditeľ prešovskej nemocnice, Radoslav Čuha: „Verím, že prešovská nemocnica bude pokračovať v minuloročnom trende, kedy sa náš zamestnanec, Marcel Cina stal absolútnym TOP lekárom v kategórii gastroenteorológia. Všetci tohto roční nominovaní lekári sú vo svojich špecializáciách akceptovanými odborníkmi, navyše všetci majú skúsenosť s vedením oddelenia na pozícii primár, a preto sa domnievam, že majú šancu v ankete uspieť," povedal.

V roku 2013 mala nemocnica J. A. Reimana Prešov medzi TOP lekármi Slovenska silné zastúpenie. Spomínaným absolútnym víťazom v kategórii gastroenteorológia sa stal Marcel Cina, vedúci lekár gastroenterolo­gickej ambulancie a endoskopického pracoviska a medzi nominovanými boli Valéria Tkáčová, primárka Oddelenia klinickej onkológie a Ivan Viľcha, zástupca primára Oddelenia urológie.

Hlasovať za tohto ročných TOP lekárov je možné do 1. augusta 2014. Mená tých najlepších budú známe v septembri.

TOP lekári na Slovensku: Nominácia aj pre štyroch z Prešova!
4
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM