Ľubomír Hudačko Futbal

Čo bude s Tatranom? Klub opúšťa aj prezident Remeta, toto je jeho spoveď!

Očakávaný a dlhšie avizovaný krok prezidenta a väčšinového majiteľa klubu dostal reálny spád. Okrem vypadnutia mužstva nižšej súťaže, ktoré "podporila" aj juniorka podobným činom stráca tak Prešov ďalšie možnosti na optimistickejšie vyhliadky.

Ilustračný obrázok k článku Čo bude s Tatranom? Klub opúšťa aj prezident Remeta, toto je jeho spoveď!
Zdroj: Webnoviny.sk

Spolupráca s Ukrajincami padla

Podľa svojich slov je už z tejto situácie unavený: „Všetci na čele s novinármi, ma bombardujú otázkami. Keďže sa ukázalo, že jediný, kto sa obáva, aby nemusel niečo povedať, sú zástupcovia mesta, doviedlo ma to k rozhodnutiu nájsť diplomatickú formu, ako to celé ukončiť. Urobím všetko pre to, aby som klub odovzdal,“ doplnil ďalej Remeta. O vstup do Tatrana mal záujem aj ukrajinský investor, s ktorým Remeta rokoval. Vzhľadom na postoj mesta však Ukrajinci vycúvali a doterajší najväčší akcionár už nechcel mužstvo financovať sám.

Snaha zohnať partnera bola

Remeta viackrát zdôrazňoval macošský vzťah mesta k zeleno-bielym. Menšinový akcionár – Prešov – sa nechcel vyjadriť k budúcnosti futbalu v meste a nepodieľal sa ani na financovaní. „S ochotníkmi, ktorí sa snažia aktivizovať pri rozpredaji hráčov a pomáhať spôsobom, že vedia radiť, ako by sa v Tatrane malo pracovať, s tými vážne nemám záujem spolupracovať,“ tvrdí. Napriek snahe sa nedokázal s nikým dohodnúť na partnerstve.

Vypadnutie situáciu urýchlilo

Iný scenár by mala situácia, ak by sa Prešov zachránil v Corgoň lige. „Požiadali by sme mesto, aby odišlo z akciovky, keďže si neplnilo svoje povinnosti v klube. Spolupracoval by som s ukrajinským partnerom. Vypadnutím Tatrana sa však dohoda s ním nenaplnila a nepomohli ani ďalšie rokovania,“ doplnil Remeta.

Vedenie opustila aj dvojica riaditeľov. Generálny Jozef Petrík a športový Erik Bogdanovský. Medzitým si nový flek našiel na lavičke Michaloviec aj posledný tréner na corgoňligovej lavičke Jozef Bubenko a zmluvy sa skončili hneď torzu hráčov. Odchod majú na pláne brankári Diviš s Pláničkom, neistý je osud kapitána Petráša, obrancov Krajníka a Brezinského či stredopoliarov Gergela, Papaja, Jakovleva.

Migréna z mizérie

Radikálne rozhodnutie vyplynulo podľa už bývalého prezidenta z nečinnosti mesta a poslancov: „Končím. V najbližších dňoch urobím maximum, aby som odovzdal Tatran, nech pokračuje niekto iný. Jediný, kto sa doteraz o budúcnosť Tatrana nezaujímal, bolo mesto. Nik z nich neprejavil záujem, nepoložil otázky, nepredložil riešenie, ako ďalej s Tatranom, čo s ním do budúcnosti,“ uviedol. Výsledky nasvedčovali, že v tíme nie je dobrá klíma. Hráči sa po jednom z domácich zápasov pohádali, viazla im súhra. Migréna je naozaj neznesiteľná v bežnom živote ľudí, v najstaršom futbalovom klube na Slovensku už dokonca v maximálnej miere.

Zdroj: Webnoviny.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie